Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 60
#iphone #apple #android #xiaomi

iPhone 5s mojego dziecka dostał właśnie aktualizację iOS do 12.5.5. Telefon z 2013 roku.


Przepaść jakościowa między iOS a Androidem jest druzgocząca. Oczywiście na niekorzyść dla Androida. Nawet nie ma tutaj pola do dyskusji.
  • 67
  • Odpowiedz
A na 6s nadal maja aktualke do iOS 15 a telefon ma 6 lat. I chodzi nadal płynnie w porównaniu do flagowców na Androidach ktore maja wsparcie max rok i zaczynają zauwazalnie mulić w multitaskingu.
  • Odpowiedz
Przepaść jakościowa między iOS a Androidem jest druzgocząca. Oczywiście na niekorzyść dla Androida


@KotBojowy: Faktycznie, pojedyncze kryterium zamyka temat jakości w sposób "druzgoczący" xD Dobry towar macie w tych bojówkach
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wap30: piszę to właśnie z Xiaomi. Nie jestem bojówkarzem, po prostu potrafię obiektywnie ocenić oba systemy, jako wieloletni użytkownik obu.
  • Odpowiedz
I chodzi nadal płynnie w porównaniu do flagowców na Androidach ktore maja wsparcie max rok i zaczynają zauwazalnie mulić w multitaskingu.


@Vahn: tak było.
ziew
  • Odpowiedz
@Vahn: @KotBojowy: No to nieźle, ja miałem Iphone 6, po którejś tam większej aktualizacji telefon nadawał się do śmieci, otwieranie każdej apki zajmowało 10 sekund. Oczywiście do poprzedniej wersji wrócić się nie dało, bo to nowoczesny telefon i nowoczesna polityka aktualizacji XD Tymczasem mój Galaxy S8+ ma już cztery lata i do tej pory dostaje aktualizacje, a działa jak wyjęty z pudełka, pomimo, że jest zawalony przeze mnie syfem. Nie
  • Odpowiedz
po prostu potrafię obiektywnie ocenić oba systemy


@KotBojowy: no faktycznie, bardzo obiektywnie ci wyszło ( ͡° ͜ʖ ͡°) To co powiesz o obiektywizmie takiego wniosku na podstawie porównania istotnych (jeżeli nie najistotniejszych) flagowców, iPhone 13 vs Samsung S21:

- S21 wyszło w styczniu i kosztuje ponad 1000zł mniej, przy czym m.in.:
- ma wyświetlacz 120Hz zamiast 60Hz w iPhonie
- ma 2x więcej RAMu i to
  • Odpowiedz
@KotBojowy: Pewnie roznice robi to ,ze urzadzen appla razem z ipadami jest 51, a samsungow wyszukujac na mgsm i probojac znalezc ciut nowsze modele zaznaczylem wymagane min. 2gb ramu to uzyskalem ponad 526 wynikow.

Ogolnie co do aktualizacji to super, ze apple tak dba. Jako uzytkownik androida to przestalo miec dla mnie jakies wieksze znaczenie od androida 4.4 i teraz jak uzytkuje oneplusa z niemal czystym androidem, bo mam dzieki temu
  • Odpowiedz
@KotBojowy: Mam ip11/s20
Gdybym tak mógł połączyć łatwość użytkowa iOS z wolnością androida
Jako daily nosze 11 ale za każdym razem gdy muszę wykonać coś bardziej skomplikowanego niż zrobienie zdjęcia lub odpisanie na maila zaczynam tęsknić za Androidem
  • Odpowiedz
- S21 wyszło w styczniu i kosztuje ponad 1000zł mniej, przy czym m.in.:

- ma wyświetlacz 120Hz zamiast 60Hz w iPhonie

- ma 2x więcej RAMu i to szybszego typu

- ma baterię o 773 mAh większą

- ma czytnik linii papilarnych (w ekranie) w przeciwieństwie do iPhona 13 (co jest absurdalne); oba mają FaceID lub odpowiednik

- do tego iPhone ma antyczny i wolny port lightning, bo Apple woli pudrować trupa
  • Odpowiedz
Więcej RAMu, Więcej mAh to argumenty Janusza z wincyj rdzyni i dysk tysionc bo te specyfikacje gówno mówią


@UczesanyPedryl: więcej mAh powiedzmy, dwukrotnie więcej (szybszego) RAMu to akurat dosyć istotna miara. A wincyj rdzeni akurat też ma, ale o tym nawet nie wspominałem żeby powstrzymać m.in. takie komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiadomo, że to urządzenia działające na różnych systemach z różnie zaprojektowanymi gospodarkami pamięcią czy energią
  • Odpowiedz