Wpis z mikrobloga

czyli są w pełni bezpiecznym kraju i nic im tam nie grozi - nie mamy podstawy do wydania azylu.


@Issac: Nawet jeśli podążać twoim tokiem rozumowania to ciągle mają prawo ubiegać się o azyl w Polsce i mają prawo do przeprowadzenia wobec nich procedury sprawdzającej.

To nie SG w lesie decyduje, czy ktoś ma prawo ubiegać się o azyl. W momencie zgłoszenia takiego wniosku SG ma obowiązek przetransportować taką osobę do
Mają prawo do procedury azylowej i mogą się o nią ubiegać w placówkach polskich na Białorusi albo w punktach granicznych a nie w lesie.


@Drakii: Nie, mają to samo prawo także na terenie Polski.
Jeżeli ja chce coś załatwić z urzędem to muszę do tego urzędu pójść i tam to załatwić a nie iść do lasu i liczyć że przyjdzie tam też urzędnik załatwić moją sprawę.


@Drakii: Dlaczego porównujesz nieporównywalne sytuacje? Ubiegać się o azyl możesz w każdym momencie - także w przypadku zatrzymania przez SG na terenie kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rzep:
SG robi to co powinna, nie pozwala na nielegalne przekroczenie granicy. Ci ludzie nie dostaną się do Polski i dlatego nie idą w kierunku najbliższego przejścia granicznego.
Standardowe procedury nie działają w niestandardowych przypadkach.
Przewożąc ich do ośrodka dla uchodźców, staliby się naszym problemem tylko i musielibymy ich przyjąć.
Hej, możesz go adoptować i cała resztę ludzi zabrać do domu jak jesteś taki super. Ale mnie denerwują tacy ludzie, unia się zastanawia jak wywalić mięso nam z miski bo mamy wpiepszać zieleninę bo zwierząt nie można zabijać, wprowadzają euro70 żebyśmy oddychali jodem wszędzie, dymają nas ze wszystkich stron, państwo to dno, podatki na wszystko kosmiczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ci ludzie nie dostaną się do Polski i dlatego nie idą w kierunku najbliższego przejścia granicznego.


@Issac: nie idą bo nie mogą (Białorusini ich spychają na granicę) ale też nie miałoby sensu bo na przejściach granicznych Straż Graniczna (wbrew prawu) nie przyjmuje wniosków o ochronę międzynarodową (za co płacimy odszkodowania)

@megawatt: jaki masz źródło wiedzy o tym to że nie przyjmujemy wniosków o płacimy odszkodowanja?