Wpis z mikrobloga

czyli są w pełni bezpiecznym kraju i nic im tam nie grozi - nie mamy podstawy do wydania azylu.


@Issac: Nawet jeśli podążać twoim tokiem rozumowania to ciągle mają prawo ubiegać się o azyl w Polsce i mają prawo do przeprowadzenia wobec nich procedury sprawdzającej.

To nie SG w lesie decyduje, czy ktoś ma prawo ubiegać się o azyl. W momencie zgłoszenia takiego wniosku SG ma obowiązek przetransportować taką osobę do
  • Odpowiedz
@robert5502: Dlaczego skrajny lewaczq tak ciśniesz żeby to PL przygarniała w sunie to niewiadomo kogo, są na terytorium Białorusi to niech Białoruś zapewnia im to czego chcą.
  • Odpowiedz
Mają prawo do procedury azylowej i mogą się o nią ubiegać w placówkach polskich na Białorusi albo w punktach granicznych a nie w lesie.


@Drakii: Nie, mają to samo prawo także na terenie Polski.
  • Odpowiedz
@rzep: Jeżeli ja chce coś załatwić z urzędem to muszę do tego urzędu pójść i tam to załatwić a nie iść do lasu i liczyć że przyjdzie tam też urzędnik załatwić moją sprawę.
  • Odpowiedz
Nikt nie każe im koczować w białoruskim lesie


@Bdzigost: W sumie to tego nie wiemy. Odpowiednie służby zainwestowały czas i kasę w to żeby ci ludzie tam się znaleźli. Nie wiem czy mogą ot tak sobie stamtąd pójść.
  • Odpowiedz
Jeżeli ja chce coś załatwić z urzędem to muszę do tego urzędu pójść i tam to załatwić a nie iść do lasu i liczyć że przyjdzie tam też urzędnik załatwić moją sprawę.


@Drakii: Dlaczego porównujesz nieporównywalne sytuacje? Ubiegać się o azyl możesz w każdym momencie - także w przypadku zatrzymania przez SG na terenie kraju.
  • Odpowiedz
Jeżeli jesteś w zorganizowanej grupie która ma na celu nielegalnie przekroczyć granicę to tracisz prawo do ubiegania się o azyl podczas zatrzymania.


@Drakii: Potrzebna podstawa prawna.
  • Odpowiedz
@robert5502: Naziści wierzyli w odpowiedzialność zbiorową tak samo jak w to że istnieją podludzie czy to że naziści w coś wierzyli znaczy że to była prawda? Powiedz mi po co bronisz takiej durnej tezy o odpowiedzialności zbiorowej podając tak durne przykłady?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@rzep:
SG robi to co powinna, nie pozwala na nielegalne przekroczenie granicy. Ci ludzie nie dostaną się do Polski i dlatego nie idą w kierunku najbliższego przejścia granicznego.
Standardowe procedury nie działają w niestandardowych przypadkach.
Przewożąc ich do ośrodka dla uchodźców, staliby się naszym problemem tylko i musielibymy ich przyjąć.
  • Odpowiedz
@rzep To czemu w takim razie Ci ludzie nie chcieli składać wniosku o azyl w Polsce kiedy mieli taką możliwość? Bo gdyby złożyli w Polsce to już by nie mogli starać się o azyl w Niemczech. I to jest sedno całej sprawy ( ͜͡ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
Hej, możesz go adoptować i cała resztę ludzi zabrać do domu jak jesteś taki super. Ale mnie denerwują tacy ludzie, unia się zastanawia jak wywalić mięso nam z miski bo mamy wpiepszać zieleninę bo zwierząt nie można zabijać, wprowadzają euro70 żebyśmy oddychali jodem wszędzie, dymają nas ze wszystkich stron, państwo to dno, podatki na wszystko kosmiczne.
  • Odpowiedz
Ci ludzie nie dostaną się do Polski i dlatego nie idą w kierunku najbliższego przejścia granicznego.


@Issac: nie idą bo nie mogą (Białorusini ich spychają na granicę) ale też nie miałoby sensu bo na przejściach granicznych Straż Graniczna (wbrew prawu) nie przyjmuje wniosków o ochronę międzynarodową (za co płacimy odszkodowania)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Ci ludzie nie dostaną się do Polski i dlatego nie idą w kierunku najbliższego przejścia granicznego.


@Issac: nie idą bo nie mogą (Białorusini ich spychają na granicę) ale też nie miałoby sensu bo na przejściach granicznych Straż Graniczna (wbrew prawu) nie przyjmuje wniosków o ochronę międzynarodową (za co płacimy odszkodowania)

@megawatt: jaki masz źródło wiedzy o tym to że nie przyjmujemy wniosków o płacimy odszkodowanja?
  • Odpowiedz