Wpis z mikrobloga

chciałbym odnowić stare znajomości, albo nabyć nowe, ale zupełnie nie mam wystarczającej odwagi do popełnienia tej czynności jaką jest zainicjowanie rozmowy i podtrzymywanie jej, no i jeśli chodzi o komunikatory tekstowe trzeba też liczyć się z tym, że rozmówca akurat teraz nie odpowie bo jest w pracy, jacyś goście są u niego, albo po prostu nie wie co odpisać więc się godzinami zastanawia (muszę przyznać, że jest to też moja przywara). Jeszcze dochodzi do tego ten głos z tyłu głowy, że ludzie przecież mają na ciebie #!$%@?, nie obchodzisz ich, jakby było inaczej to by się do ciebie odezwali. Wchodzę w tą okropną spiralę paraliżu analitycznego (wygooglałem sb tą frazę, bo nie chciałem pisać overthinking xD), wyobrażam sobie rozmowę i idzie ona całkiem spoko, ale tylko dlatego, że rozmówcami w tej fantazji nie są tak naprawdę te osoby z którymi chciałbym nawiązać kontakt, to tylko moje wyobrażenia na podstawie moich odczuć z poprzednich spotkań z nimi. To ciągłe analizowanie jest naprawdę #!$%@?ące.
#fobiaspoleczna #samotnosc #depresja #gehenna
  • 1