Wpis z mikrobloga

Życie to efekt motyla, na który składa się każda, nawet najbardziej banalna decyzja życiowa. Można starać się, podjąć 99 dobrych decyzji, a może okazać się, że i tak za sprawą jednej z przeszłości nigdy nie zaspokoimy swoich żądz czy celów. Mózg doskonale o tym wie, dlatego codziennie nawiedza mnie sytuacjami z przeszłości, które w jego mniemaniu mogly zmienić tułaczkę na lepsze. I teraz najlepsze - on nigdy nie przestanie, bo nigdy nie dowiemy się, która z nich wpuściła nas do obszaru dobra czy zła w naszym życiu, a zatem do końca życia moje najbardziej banalne porażki będą nawiedzać mnie gdy wstaje.
#gehenna
  • 3
  • Odpowiedz
@Mirasthrope: Skoro mózg Ci podsuwa zdarzenia z przeszłości "które mogły mieć wpływ" to kopnij go w tyłek i każ przestać.
To już było, teraz nie masz na to wpływu, więc i nie ma się czym martwić. Skup się na przyszłości zamiast zerkać w tył.
  • Odpowiedz
@Mirasthrope: Ja często zatapiam się w swych myślach i tworzę alternatywne wersje mojego życia i zacząłem dochodzić do wniosku że każda podjęta przeze mnie decyzja skończyła się źle i pogorszyła stan mojego życia i stan mojej psychiki. Już popadłem w tak skrajny pogląd, że zaczynam przekonywać się, że tak naprawdę nie mam wpływu na swoje życie, które z góry zostało skazane na zagładę i nie mogę nic z tym zrobić...
  • Odpowiedz