Wpis z mikrobloga

Siemka!
Potrzebuję porady odnośnie szybkiego robienia dużej ilości screenshotów.
Sytuacja wygląda tak, że potrzebuję złapać x screenshotów na 14 językach (W aplikacji, nie na stronie internetowej), a następnie nazwać każdy plik odpowiednim mock ID (Najlepiej w trakcie łapania screenów). Ręcznie zajmie to wieki (Obecnie korzystam z Greenshota), a wiem, że można byłoby to w jakiś sposób zautomatyzować. Ktoś, coś?
[Posiadam też listę Mock ID, które mam złapać, jeśli jest jakiś sposób na złapanie tego z pomocą kodu to spróbuję się pobawić w programistę :D]
#testowanie #selenium #testowanieoprogramowania #informatyka #greenshot #korposwiat #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@makrofag74: Chyba nie wyrobi. Z tego co widzę to podobna zasada jak greenshot. Ale może się mylę, jeśli istnieje tam feature. który pozwoli mi złapać wszystkie screeny (dajmy na to 1000) na jednym języku oraz nazwać je (tutaj może być ręcznie. A następnie puścić to, aby automatycznie całą procedurę na następnym języku to byłoby w punkt
  • Odpowiedz
@Yara02 Nie wiem w czym piszesz ale do swojego projektu robiłem coś podobnego w kotlinie pod androida. Wchodzę w każdy ekran i robię screenshot z każdego możliwego wizualnego stanu. Niestety research dał taki wniosek że, że trzeba to napisać w całości samemu od zera.
  • Odpowiedz
@HARDrychuCORE: Jeszcze nię kodzę ( jednak chciałbym w przyszłości). Na razie chciałem wspomóc projekt nad którym pracuję, gdzie wszystko klepanie jest ręcznie. Korzystałem np. z Selenium IDE które pozwala zmapować kolejność wklikanych okienek w programie, ale nie widziałem tam opcji screenshootów. A nawet jeśli to pewnie uzyskałbym podobną prędkość do ręcznego łapania.
  • Odpowiedz
@Yara02: ciekawy temat, ciekawe jakie padną propozycje.
Tylko się zastanawiam czy tutaj nie powinny pojawić się już testy automatyczne w takim razie. No ale dla samego siebie to ja bym próbował to ogarnąć w PyAutoGUI.
  • Odpowiedz