Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Pracuje na budowie i muszę włosy myć codziennie (kurz, kit, pot i reszta syfu). Moje włosy jednak bardzo się wysuszają po ich umyciu. Najlepsza opcja jest właśnie nie myć ich codziennie, ale to odpada. Jakie inne sposoby macie #rozowepaski (bo mam długie włosy), żeby takie włosy zaraz po prysznicu nie robiły się suche? Aktualnie używam szamponu co 3 dni, a resztę czasu odżywki.
#pytanie #wlosy nie wiem jakie tagi jeszcze..
  • 9
@Ramboski: SLS to mocniejszy detergent. Spróbuj łagodnych szamponów, poniżej spis dostępnych w rossmanie (z fb włosing)
.
[bez CB] PETAL FRESH Pure szampon dodający blasku szampon do włosów aloes i cytrusy [Rossmann]�
[bez CB] PETAL FRESH Pure Naturalny szampon do wrażliwej skóry głowy drzewo herbaciane [Rossmann]�
[bez CB] PETAL FRESH Pure nawilżający szampon do włosów Pestki winogron i Oliwa z oliwek [Rossmann]�
[bez CB] PETAL FRESH Pure szampon do włosów farbowanych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wyszymora: o ja, dzięki wielkie! Rossmana nie ma gdzie ja jestem, ale może któreś z tego doczaje, a jak nie to po prostu znajdę coś bez SLS. Dzięki piękne!
@Ramboski: SLS to silny detergent odpowiadający za suchą skórę, łupież, itp xD Generalnie polecam sprawdzać składy kosmetyków i wybierać te z jak najmniejszą ilością chemii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co prawda SLS to też środek silnie pieniący, więc na początek możesz się nie polubić z naturalnymi środkami czyszczącymi (tak jak Twój portfel). Z drugiej strony raz w tygodniu mycie włosów szamponem z SLSem jest nawet wskazane.
Co
@Bele2000 O czymś takim nie słyszałem, ale samą odżywką też można włosy umyć co jakiś czas, np. na drugi dzień. Ważne, żeby nie przesadzić i nie mieć smalcu na głowie ;D