Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z aktywacją systemu po zmianie hardware (wymiana dysku nvme na inny nvme).

system: win 10 pro , był w zafoliowanym boxie, kupiony na fakturę, klucz na kartoniku, system na pendrive,
produkt FQC-09105, dokładnie taki:
https://www.morele.net/system-operacyjny-microsoft-windows-10-professional-de-32-bit-64-bit-box-fqc-09105-767075/

system nie aktywuje się, support MS po wielu próbach aktywacji twierdzi, że jest to OEM. Czy jest to możliwe,
by sprzedawać oem win 10 pro w boxie? Jakieś rady jak go aktywować (nic ze sposobów z sieci nie pomogło)
(błąd 0xC004C060). Ktoś coś pomoże?

#windows10 #pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
system jak działał to działał na koncie lokalnym, konto MS nie było założone ani podlinkowane. Jest założone obecnie ale to w niczym nie pomoże już. Nic poza dyskami nie było zmieniane, ta sama płyta,proc,ram
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mesjasz22: hmm to dziwne. Generalnie klucz do windowsa powinien się zapisać w UEFI i nawet po wymianie dysku powinno wystarczyć zalogować się na konto MS podczas instalacji i powinno być cacy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ta sama dystrybucja ale nie z moreli. Teraz wymieniłem tylko dysk. System pierwszy raz postawiony w 2019, nie było problemu do momentu wymiany dysku
  • Odpowiedz
@a231: Nie trzeba logować się na żadne konta majkrosoftu. Jeśli system został raz aktywowany na danym komputerze, to jest przypisany do płyty głownej i aktywuje się samoczynnie przy pierwszym polączeniu z internetem po instalacji windowsa. Pokazując info "system został aktywowany za pomocą licencji cyfrowej" na karcie "aktywacja".
  • Odpowiedz
@mesjasz22: odpal troubleshooter aktywacji i powinno zabanglać, tam jest opcja żeby wskazać poprzedni komputer z tym samym kluczem i przenieść a w najgorszym wypadku przekierowanie na infolinię gdzie jeszcze mi się nie zdarzyło żeby nie rozwiązali problemu. Za czasów Win 7 i 8 było dość powszechne że bez przedzwonienia do MS nie dało się aktywować.
A z tym przypisaniem do płyty głównej powyżej to bym się kłócił, w dokumentacji jest o
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Nie mam tej opcji, numer do ms znalazłem w necie ;) wpisywanie różnych kluczy nic nie daje, w tym mojego wielokrotnie
  • Odpowiedz
@keton22: wsadziłem stary dysk, wszystko działa, powiązałem konto z aktywowanym windowsem, montuję nowy i to samo - brak możliwości aktywacji. Nawet jeśli rzekomo to OEM, to jest to tylko zmiana nvme na inny nvme, bez jaj..
  • Odpowiedz