Wpis z mikrobloga

@krysztal1: cesji formalnie nie musisz robić, bo przy JDG to wciąż jest umowa leasingu zawarta z tobą jako osobą prywatną, ale warto się dowiedzieć u leasingodawcy czy pozwala na przekwalifikowanie leasingu jako leasing konsumencki.

Alternatywnie możesz zawiesić działalność zamiast pełnej likwidacji i wtedy nie trzeba z umową nic robić.
@krysztal1: @kuncfot: @neobooks: Praktycznie nikt poza VW i PKO nie robi cesji na osobę prywatną, bo w ogóle nie mają leasingu konsumenckiego. Inna sprawa, że nie jest to możliwe, ale nie pamiętam w którą stronę - czy z DG na osobę prywatną czy z osoby prywatnej na DG. W każdym razie w momencie zamknięcia DG umowa ulega natychmiastowemu rozwiązaniu i należy spłacić kapitał lub wykupić po wartości rynkowej pojazdu
@OptiFinance: > A ja przy okazji przypomniałem sobie i upewniłem, że cesja z DG na osobę prywatną tak, ale nie w drugą stronę ( ͡ ͜ʖ ͡)

Mając na uwadze powyższe i to, ze mam leasing w PKO BP to jest szansa, że zrobię cesję na os prywatną i ucieknę przed nowym wałem?