Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z Mirków mógłby coś doradzić w zakresie konfigurowania WiFi? Mam w firmie trzy access pointy, każdy z innej parafii każdy z innym SSID, zasięg nienajlepszy w niektórych miejscach, chciałbym to wymienić kompleksowo na mesh, chyba 4 punkty wystarczą. Nigdy nie miałem do czynienia z mesh, mam parę pytań.
#informatyka #kiciochpyta
  • 3
  • Odpowiedz
@S0Cool: Do biura mesh od Ausa - czy to w oparciu o ich nowe routery czy doskonały zestaw Lyra Trio lub generalnie Lyra (tylko upoluj w sensownej cenie). Bardzo dopracowany software, szybko, sprawnie i stabilnie działają.
Zdecydowanie unikaj D-Liknów. Naprawdę, niech Cię nawet niska cena nie skusi. TP-Linki też takie sobie.

Z sensownych i i bardzo optymalnych cenowo (jeśli Asus byłby za drogi) to jeszcze jest Tenda Nova MW6 lub jakiś model w górę (czyli nie MW5) - ostatnio wprowadzili sporo nowych modeli więc trzeba by porównać sobie parametry.

Tenda będzie tańsza w rozbudowie - aczkolwiek zakładam że 3 jednoski mesh czy to Asusa czy Tendy całkowicie wystarczą na początek. Potem zawsze
  • Odpowiedz
@YogiYogi: Dzięki. Już czytam o Asus. Generalnie taki mesh działa tak, że do każdego AP doprowadza się Ethernet, a przełączanie odbywa się w locie bez utraty połączenia? Bo jeśli te AP łączą się po tylko WiFi, a Ethernet jest tylko w jednym, to chyba ogranicza ich przepustowość?
  • Odpowiedz
@S0Cool: w zależności od rozwiązania jakie daje dany model masz szybkie lub bardzo szybkie WiFi. Ten asus wykorzystuje Ethernet do bakhaula ale nieusisz z tego korzystać.
  • Odpowiedz