Wpis z mikrobloga

@nieasertywny: Nom, zostawić tylko liceum, a jak ktoś chce zrobić tytuł technika zamiast studiów to niech to będzie po szkole średniej i trwa np. 1 rok.
Ja sam straciłem przez technikum rok życia, stałem się przegrywem i ostatecznie i tak skończyłem liceum po przeniesieniu w 3 klasie.
Ogólnie nie polecam, no może jeszcze jakieś elektryczne czy coś jak ktoś na studia nie chce iść, ale w większości przypadków to zupełna strata
  • Odpowiedz
@nieasertywny: no po technikum mimo wszystko ten zawód jest. Co z tego, że LO kończysz rok wcześniej, skoro wręcz z automatu trzeba doliczyć przynajmniej 3 lata studiów, żeby w ogóle się nadawać na rynek pracy?

Jasne, po samym technikum pewnie i tak nie ma co oczekiwać dobrej pracy, no ale mimo wszystko. Also, dla typowego przegrywa to, czy ma w klasie loszki, czy nie, ma zerowe znaczenie, bo i tak nic
  • Odpowiedz
@BrockLanders od tego są zawodówki. Technikum, w mojej opinii, jest totalnie nieopłacalne w dzisiejszych czasach. Te profile to tak naprawdę zawodówka nie licząc jakiegoś informatyka czy mechatronika z możliwością podejścia do matury. A po co komuś matura skoro nie idzie na studia? a skoro idzie, to po co meczy się rok dłużej w technikum?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@nieasertywny: to niema znaczenia jaka szkoła. Zawsze w każdym środowisku znajdzie się kilka wybitnych jednostek, które coś osiągnie, reszta będzie przegrywami. Tak na prawdę niewiele osób wygrywa.
  • Odpowiedz
A po co komuś matura skoro nie idzie na studia? a skoro idzie, to po co meczy się rok dłużej w technikum?


@vegetator21: pomijając ten mityczny "prestiż" (możemy udawać, że mamy #!$%@?, ale jednak w "dzisiejszych czasach", czyli powiedzmy jakoś po 2000 roku, trochę głupio nie mieć matury), to różnie w życiu się układa, dziś nie chcesz iść na studia, a za 5 lat ci się pozmienia i nagle okaże się,
  • Odpowiedz
@BrockLanders: statystyki CKE dobitnie pokazują jak słabo wypadają matury w technikum. Z samą zdaną maturą to na jakieś gównokierunek możesz iść co najwyżej. Ktoś, kto ma ambicje, powinien omijać technikum szerokim łukiem. Wiadomo, że znajdzie się procent ludzi, dla których technikum będzie najbardziej odpowiadało ze wszystkich 3 rodzajów szkół średnich. Chociażby ktoś, kto chce mieć "zawód" (chyba rodziny...) i zdaną maturę. Ale wtedy nie wiem po co mu ta matura skoro
  • Odpowiedz