Wpis z mikrobloga

hehe
ale ten spis głupi

właśnie siadłem przeglądać to i po prostu boki zrywać jakie tam są błędy:
sporządza to urząd... GUS ... tak?
no to to ... wybierzcie pracę urzędnik - tam nie ma po prostu urzędnika - są wyżsi urzędnicy (dyrektorzy, ministrowie), są urzędnicy skarbowi, ale urzędnik taki zwykły od papierowej roboty czy inspektor techniczny - nie ma takiej opcji do wybrania

dobra, to policja - do wyboru jest prewencja i kryminalna a ... drogówka ? logistyka ? nie ma

kolejna beka - trzeba wybrać kraj w którym się ktoś urodził - wyobraźmy sobie repatriantów ze wschodu - przecież oni nie urodzili się na Litwie czy Białorusi czy Ukrainie - to był ZSRR przed 1991 - nie da się wybrać ZSRR więc kresowiacy nie mogą wybrać gdzie się urodzili - to są jaja ten spis

jeszcze na świecie jest ileś krajów co zmieniały nazwy, dzieliły się, też ich nie wybierzemy

moja rodzina miała duże majątki na wschodzie - urodzili się w czasie wojny w 1940 jak ZSRR najechało Polskę i np. w niewoli wywiezieni na Syberię, konkretnie ciotka urodziła się w niewoli w Gułagu jakimś gdzie zesłano polskich ziemian/szlachtę (dawne granice II Rzeczpospolitej) - jak mieli by wybrać w tym spisie jako urodzenie ZSRR skoro nie ma takiej opcji ? jest Rosja ale teren Wileńszczyzny to nie jest Rosja, to Litwa, tyle, że wtedy Litwa nie istniała ale ZSRR

Litwa istnieje od chyba 1991 roku, jak ktoś urodził się pod Wilnem w 1940 roku to co ma wpisać ? to była II RP - Polska do połowy września 1939 roku, od połowy września 39 do czerwca 1941 był to ZSRR a do 1943 tereny te były III Rzeszą

a jak ktoś się urodził w Generalnej Guberni to co ma wybrać ? w Polsce się nie urodzili, w Niemczech też nie

sam jestem urzędnikiem i jak czasem widzę co inne urzędy odp...dalają to za łeb się łapię - jako urzędnik nie mogę wpisać zawodu w ankiecie przygotowanej przez urząd , to są jaja
kumpel policjant nie może wpisać zawodu bo do wyboru jest kryminalna i prewencja - a nie ma logistyki czy drogówki czy śledczej czy technicznej (parki maszynowe)

nie patrzyłem na wojsko - ale to tak jakby ktoś zrobił spis gdzie do wyboru są wojska lądowe, wojska pancerne, siły powietrzne a nie było marynarki wojennej lub wojsk specjalnych , to są jaja ten spis

tak z 10-20 tysięcy urzedników w tym kraju to różne inspekcje, kontrole, techniczne - nie ma opcji dla ich zawodu w ankiecie
a jak wpisuję "prawo" (czym się zajmuję) to mam do wyboru prawnika z sądu (adwokat, radca, sędzia) lub praw... występuje w naPRAWy samochodów :D

ten spis to jedna wielka pomyłka i parodia

#spispowszechny
  • 16
@gomjeden: no właśnie wiesz w czym rzecz- często ludziom się wydaje że jest coś inaczej a normy różne mówią inaczej ;)

ponieważ sam pracuję w normach technicznych to od razu szukam źródeł :

https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C3%B3%C5%82noc_(godzina_0:00)

literacko dwudziesta czwarta może funkcjonować jako minuta po 23:59 godzina duchów , północ etc.

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/slowny-zapis-godzin-tuz-po-polnocy;16164.html

zaś co do statusu tej godziny prawnego nie umiem znaleźć określeń
myślę, że godzina 24 dnia 31 marca to godzina 0 dnia
@gomjeden: co do błędów spisu

masz pytanie - czy przebywałeś za granicą dłużej niż rok

no ciocia staruszka urodziła się w niewoli , pod okupacją sowiecką
no to kolejne pytanie - gdzie przebywałeś powyżej roku - podaj kraj
12 lat spędzone przed repatriacją, 12 lat w niewoli sowieckiej, czyli przebywała powyżej roku "za granicą"

no i ... jak ciocia ma wybrać ZSRR z listy ?
tam nie ma ZSRR

ciotka ma
państwo się ośmiesza takimi niekompetencjami


@vilas: to że się ośmiesza, to jedno. Ale dane ze spisu mają być "chronione" przez GUS przez następne.. 100 lat. Cudzysłów zamierzony.
@gomjeden: obczaj kolejny numer

niemiec został na terenie który Polska przejęła po 1945 roku

gdzie się urodziłeś - Niemcy

podaj gdzie przebywałeś za granicą ponad rok

nigdzie

podaj kiedy przyjechałeś do Polski

nigdy (bo to Polska przyjechała do mnie)

yyy error błąd spisu - musisz podać gdzie przebywałeś ponad rok

no ale ja urodziłem się w Breslau , żyłem w niemczech 5 lat, przyszła Polska i jestem we Wrocławiu

eeee errror
@gomjeden: powtórzę, jak się płaci minimalną krajową , to się wszystko może zdarzyć

dobrze płaci się dziewczynkom po europeistyce zatrudnionym po znajomości
a ci co mają robić faktycznie robotę to dla nich 3 netto jest dużo
@xan-kreigor: a to tego nie sprawdzałem

czyli spis to ogólnie popis niekompetencji

czekam na dalsze przykłady - ja sprawdziłem policję i urzędy
Ty nauczycieli

rozumiem że nie ma techników ?

co dalej tam za kwiatki są ?
@vilas: ale wiesz, że pytanie o kraj urodzenia nie brzmi "kraj urodzenia" tylko "kraj urodzenia wg obecnych granic państw" wiec osoba urodzona w 1942 w okupowanym Krakowie zaznacza "Polska", osoba urodzona w 1985 w Kijowie zaznacza Ukraina, osoba urodzona w 1986 w Sarajewie zaznacza "Bośnia i Hercegowina" itp?
ale w jakim kraju byłeś ponad rok ?

załóżmy że urodziłeś się w ZSRR (okupacja II RP)
no i tam spędziłes ponad rok
spis pyta gdzie w jakim kraju ponad rok żyłeś ?

jak urodziłeś się jako niemiecki autochton we Wrocławiu w latach 30tych
i w 45 przyszła Polska
to czy przebywałeś ponad rok w innym kraju ?
w jakim kraju przebywasz ponad rok ?
tym krajem były Niemcy czy Polska ?
@vilas

Nie znajdujesz odpowiedzi na swoje pytania, bo w PKD określenie "urzędnik" nie istnieje, ponieważ niczego konkretnie nie dookreśla.
"Urzędnik" czego?
Jest do wyboru (w tym rzeczywiście ograniczonym zakresie) administracja/pracownik biurowy, a do sprecyzowania sprawowanej funkcji znajdziesz bliźsze sobie kategorie - specjalistów ds./inspektorów/pomocy biurowej etc. (kombinuj :)
Z tego samego (PKD jest ujednolicone całej UE) wynika nazewnictwo szkół - szkoły wczesne i ponadgimnazjalne.
Nie jest to wymysłem jakiegokolwiek krajowego Urzędu Statystycznego, ale
@verticals: akurat nasze dawne rodzinne majątki tam autentycznie leżą

jak jako dziecko odwiedziłem ziemie dziadkow to bylem w zsrr a nie na Litwie czy Białorusi

granica to powstała w 1992 roku dzieląc pole i nasze sady, dla mnie to zsrr a nie litwa