Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie ile akapki i kuce czy inni bootlickerzy maja kapitalu , maszyn , ziemi , nieruchomosci i papierow wartosciowych , ze tak wspieraja system ?

Czy raczej kupili 0,001 BTC , odziedziczyli klitke po babci albo ich starzy prowadza warzywniak jako petit bourgeoise wiec drza ze strachu przed utrata tego bajonskiego majatku ? ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Ja osobiscie mam troche oszczednosci (raczej dlatego , ze malo konsumuje niz odkladam) ale wiem , ze sa to conajwyzej kieszonkowe drobne i rownie dobrze moglbym nie posiadac prawie nic .

Rozmawialem sobie z roznymi ludzmi w roznych pracach i spora czesc z nich autentycznie wierzy , ze jeszcze sie wzbogaca (niby jak?) kupili troche krypto czy dostali jakis smieszny awans a w ich glowach juz zaniedlugo dolacza do tego ekskluzywnego grona bogaczy , moze nie dzis ani jutro ale kiedys na pewno ...
Pozostawiam ich w ignorancji niechaj sobie ciulaja tam bodajby jeszcze rzucili sie na mnie gdybym rozwial ich oczadziale marzenia .

#antykapitalizm #przemyslenia
Pobierz
źródło: comment_16328286018ztAoHaxMCBN4iooV5m9fB.jpg
  • 87
sugerowanie , ze bez kapitalizmu by nic nie bylo


@CzerstwaBulka: Nie, nie byłoby. Wie o tym każdy oczytany człowiek, nawet Karol Marks był tego świadom i nie próbował przeczyć temu, że kapitalizm doprowadził do ogromnego postępu technologicznego. Żył w czasach tych przemian i przeciwstawiając się temu ryzykowałby tylko publiczne ośmieszenie.

Grecy robili ogromny postep za niewolnictwa to co mamy trzymac niewolnikow w takim razie ?


@CzerstwaBulka: Przy całej mojej sympatii
@CzerstwaBulka: tak, antykapitaliści to najbardziej fetyszyzujący pieniądze osobnicy. Nie mówię już nawet o tym, że uważacie, iż posiadanie kapitału to wartość ostateczna - nie da się do niczego dojść bez pieniędzy, a mając pieniądze nie można zubożeć, bo pieniądz robi pieniądz. Chodzi mi o to, że podporządkowujecie umysły pieniądzom, jesteście gotowi sprzedać własną godność i żądać cudzych pieniędzy, tylko dlatego, że ich nie macie. W skrajnej formie zamieniacie się w takiego
niewolnictwo akurat było (pomijając nawet względy etyczne) nieodpowiedzialnym, niestabilnym systemem gdzie społeczeństwo nie zyskiwało na dłuższą metę. Taka masa ludności różnej etnicznie, pozbawiana możliwości integracji społęczno-kulturowej i rozwoju i trzymana w ryzach przez raptownie topniejące ściany tracącego na popularności systemu to zawsze był fatalny pomysł, i Stany do dzisiaj płacą za niego oczywistą pokutę.


@Wap30: W USA pewnie tak, ale jako ciekawostkę dodam, że sam wynalazek niewolnictwa bardzo często uważa się
albo odziedziczyc

no bo jest ustawiony pod bogaczy jak tego nie widzisz to kiepsko obserwujesz rzeczywistosc

poziom zycia wzrosl wszedzie m.in dzieki technologii i redystrybucji a nwm gdzie wyczytales ze jestem komunista


@CzerstwaBulka: Dziedziczenie nie gwarantuje bogactwa.

a jak im to wyszlo to pokazuje nedza lat '90 i wczesnych 2000


@CzerstwaBulka: Przecież nędza lat 90 i 2000 to wina poprzedniego systemu socjalistycznego.