Wpis z mikrobloga

W dobie #pracazdalna przyszło mi do głowy przyjechać do Polski na parę tygodni, a konkretnie to pozwiedzać Wrocław. Jako #programista15k wynająłem sobie apartament. Normalnie mieszkam za granicą i pieniądze mam w zagranicznym banku podałem więc dane zagranicznej karty.

Cena na bookingu w złotówkach, oczekiwałem iż normalnie obciążą kartę umówioną kwotą w złotówkach a ja zapłacę parę euro bankowi za konwersję.

Co zrobili polacy-cebulacy? Obciążyli mi kartę kwotą w Euro, z tym że po kursie 1Euro = 4.30 zł. Napisałem już do nich o "koretkę pomyłki", ale coś czuję że skończy się na pierwszym w życiu chargebacku po powrocie.

#polska #booking #oszukujo
  • 7
@be_a_st: Nic Ci chargeback nie da. Na 99% w regulaminie rezerwacja albo przy płatność pojawił się komunikat, że akceptujesz kurs czy coś takiego. Miałem podobnie jak rezerwowaliśmy wakacje w Itace karta w EUR, tylko tam #!$%@? policzyli 4,15 PLN za EUR. Nawet nie masz co pisać o korektę pomyłki bo to nie jest pomyłka tylko po prostu niekorzystny kurs który zaakceptowałeś nie zwracając uwagi jak rezerwowałeś. Na przyszłość załóż sobie Revoluta
@be_a_st: Ja jak się połapałem to miałem coś takiego w mailu z rezerwacją xD

Oświadczenie:
Został mi przedstawiony zestaw walut do wyboru przy dokonaniu płatności. Wybrałem walutę transakcji i zgodziłem się zapłacić w EUR, aplikując kurs wymiany przedstawiony powyżej.

Dynamic Currency Conversion (DCC) oferowane przez Six Payment

Wiadomość została wygenerowana automatycznie. Prosimy na nią nie odpowiadać.
@villager: Teraz o tym wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jednak podobnie jak OP myślałem że czasy złodziejskich prowizji już minęły i rezerwując po prostu klikam kolejne ekrany i płace automatycznie karta podpięta do Apple Pay I zdarzyło się. Teraz już zawsze zwracam uwagę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Obserwator91: Zobaczymy co powiedzą. Normalnie zwracam uwagę na te przeliczenia i zawsze płacąc kartą wybieram obciążenie w złotówkach bo wiem o tych złodziejskich kursach. Podając kartę w booking.com nie kojarzę żadnej informacji o kursie czy wyborze sposobu przeliczenia.