Wpis z mikrobloga

Kurde mirki, pomocy. Jakieś boty #!$%@?*e wydzwaniają mi bez przerwy na telefon w związku dofinansowaniem na panele fotowoltaiczne. Z tego co się orientuję, to całkiem sporo osób spotyka ta sytuacja. Miałem wrażenie, że czas spamu smsów i reklam przez telefon, po jakiejś ustawie (coś z RODO?) stał się przeszłością.

Nie da się tego jakoś zgłosić? Przecież to można podpiąć pod nękanie.
Jakie jest w takiej sytuacji najlepsze rozwiązanie? Zostaje tylko apka na telefon?

Na poniższym screenie, wszystkie te numery to ten sam bot.

Mam nawet wrażenie, że jak zaczniesz im ubliżać czy sobie jaja robić podczas tych telefonów, to oni na złość dzwonią jeszcze częściej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#telemarketing #fotowoltaika #pytanie #zalesie #telefony #oszukujo
Ardeo - Kurde mirki, pomocy. Jakieś boty #!$%@?*e wydzwaniają mi bez przerwy na telef...

źródło: comment_1632742638jb4bTeeNA4dPg4fHnpzxzB.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Ardeo: Jak wystawiałeś coś na OLX to już wiesz skąd mają Twój numer... ;) Znajoma z braku laku poszła do takiej "pracy", szukali regionami na OLX ogłoszeń z nr. telefonów i wydzwaniali z zapytaniem o fotowoltaike.
  • Odpowiedz
@sztach: no o tym właśnie mówię, patologia jakaś

@Bemol0: ale to chyba tylko powie Ci tyle, że spamer dzwoni, a i tak trzeba to później odrzucić. A ja bym nie chciał żeby w jakim ktokolwiek stopniu pochłaniało to moją uwagę.

@rav3k: wiesz, teraz to nawet zamawiając cokolwiek przez neta, to podajesz numer, aby kurier miał kontakt w razie problemów. Unikanie podania numeru jest niemożliwe w obecnych czasach i nie
  • Odpowiedz
@sztach: odebrałem, pogadałem z botem Klaudią S.
poinformowałem że nie mam dachu śpię pod gołym niebem bo luię patrzeć w gwiazdy
Telefony się skonczyły
  • Odpowiedz