Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym otworzyć mały sklep internetowy. Target bardzo specjalistyczny, na start jakieś 50-60 produktów z wariantami.

Mam spore doświadczenie w programowaniu/devops, ale nie chciałbym musieć poświęcać dużo czasu na utrzymanie sklepu. To ma być mała działalność na boku. Może z czasem przeniosę na coś self-hosted. Ogarnięcie VPS, domeny i certu to żaden problem.

Nie jestem jeszcze pewien przyjęcia na rynku, grono odbiorców jest raczej nie duże i marketing planuje robić głównie na forach specjalistycznych i na Facebooku.

W sklepie planuje oferować darmowe paczkomaty od ustalonej kwoty, żeby być konkurencyjnym wobec allegro smarta.

Opłaca się w tym przypadku ruszać ze sprzedażą na #allegro?

Najbardziej skłaniałbym się ku jakiemuś SaaS-owi. Z tego co widzę na tagu dużo osób używa #shoperpl.

To moje pierwsze doświadczenia z #ecommerce wszelkie rady bardzo miłe widziane.
  • 6
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MilionoweMultikonto: chciałbym oferować one-stop-shopping w pewnej wąskiej specjalności, podstawowego wyposażenia wyszło mi koło 40 sztuk. Przygotowałem sobie już listę produktów wraz dostawcami.

Wiem, że nie będę miał dużej sprzedaży, przynajmniej nie na początku. Nie będzie to też zajęcie na pełen etat. Obawiam się, że utrzymanie super sprzedawcy, żeby móc oferować przesyłki Smart byłoby zbyt dużym obciążeniem, a bez tego obawiam się, że może być trudno o klienta. No i czy allegro
@krzys0000: zrób sobie na gotowcu na początek - shoper czy inne idosell
Zweryfikuj pomysł
Jak łyknie to przenieś na jakieś woocommerce czy inna preste
W sklepie internetowym pomysł i silnik sklepu to mniej niż 1/10 całego wyzwania, wyzwaniem jest pozyskanie klientów
@krzys0000: a czemu ma się nie opłacać jak allegro to w Polsce największy sklep internetowy? zobacz czy jest konkurencja i czy możesz sprzedawać taniej od nich, dolicz prowizje wszelkiej maści i do dzieła, wystawianie nic nie kosztuje