Wpis z mikrobloga

Witam już mnie cholera bierze, chciałem zacząć modyfikować wodę pod piwa, najpierw był problem ze znalezieniem dokładniejszych badań składu wody a jak już znalazłem to chyba nie ma tam wszystkich parametrów potrzebnych w kalkulatorach. Mireczki kochane da się na podstawie tych danych modyfikować wodę do warzenia? Jeszcze w innych badaniach znalazłem że wapń 70mg/l

https://wodkan.zgierz.pl/wodkan/sites/default/files/obrazy/badania_wody_05102020.pdf

#piwowarstwo
czypisiont - Witam już mnie cholera bierze, chciałem zacząć modyfikować wodę pod piwa...

źródło: comment_1632480249ZrvkvTCcgCAJG5nBXQ3udl.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@czy_pisiont: Zarąbiste wyniki masz przecież. U mnie jak szukałem była straszna bieda, praktycznie wszystkie parametry "w normie i bez wad". Z tego co przeglądnąłem masz pH, [Mg], [Na], [Cl], [SO4], brakuje Ci tylko alkaliczności i [Ca2+]. Najlepiej napisz do wodociągów, ja pisałem i dostałem parametry o które pytałem. Jak masz pHmetr możesz cisnąć modyfikacje, tylko uważałbym na sole z wapniem coby nie przesadzić
  • Odpowiedz
  • 0
@MeowsAndStuff twardość ogólna jest koło 200mg/l (w jednym badaniu 190 w innym 240) brakuje twardości węglanowej i zasadowości ogólnej. Pisałem do nich o dane z PPPP to tylko napisali, że są na stronie, może spróbuję jeszcze napisać prosto do labolatorium, ogólnie większość umieszczonych badań też była nieprzydatna dopiero jak wczoraj zacząłem otwierać wszystko po koleji to trafiłem na to
  • Odpowiedz