Wpis z mikrobloga

Z profilu na Facebooku "Mądrości z Frondy":

Ateista usiadł w samolocie obok małej dziewczynki, odwrócił się do niej i powiedział:


- Czy chciałabyś ze mną porozmawiać? Dzięki naszej rozmowie lot samolotem potrwa krócej. Zresztą dialog sprawia, że stajemy się > bliżsi.



Mała dziewczynka, która właśnie zaczęła czytać książkę, odpowiedziała nieznajomemu,


- O czym chciałbyś porozmawiać?



- Och, nie wiem - odpowiedział ateista.


- Może o tym, dlaczego Bóg nie istnieje? Lub: Dlaczego nie ma nieba, czyśca lub piekła po śmierci? - uśmiechnął się z zadowoleniem.



- Dobrze - odpowiedziała mała dziewczynka


- To może być nawet interesujący temat - dodała - ale pozwolisz, że ja pierwsza zadam ci pytanie?


Ateista zadowolony pokiwał głową


- Koń, krowa, jeleń i wszyscy jedzą te same rzeczy czyli trawę. Ale jeleń wydala małe granulki, natomiast krowa robi płaską „Patty”, a koń produkuje kępy. Jak myślisz: Dlaczego tak jest?



Ateista, wyraźnie zaskoczony inteligencją małej dziewczynki, namyślił się chwilkę i odpowiedział:


- Hmmm, nie wiem... nie mam pojęcia.



Dziewczyna patrząc mu w oczy odpowiedziała:


- Czy naprawdę uważasz się za osobę kompetentną do dyskusji o Bogu, o niebie lub piekle? Czy naprawdę chcesz dyskutować o życiu po śmierci? Kiedy Ty nie potrafisz dyskutować nawet o gównie.



A potem mała dziewczynka wróciła do czytania książki…

http://www.fronda.pl/blogi/pytania-o-personalizm-biblijny/o-ateistach,35764.html

Szach mat ateiści!

#ateizm #religia #fronda #frondacontent #frondalolcontent
  • 11
@fir3fly: No dokładnie. Nic tam mądrego nie ma, ale bez kitu na pierwszy rzut oka brzmi naprawdę bardzo sprytnie. Na przykład to Gadanie Korwina o tym, że czemu zakazywać broni jako narzędzia morderstwa skoro każdy facet ma narzędzie gwałtu i nikt tego nie zakazuje.

Brzmi sprytnie no nie? Ale jakby się przyjrzeć to penis nie jest głównym narzędziem gwałtu tak naprawdę. Zresztą nie jest też konieczny - ludzka wyobraźnia jest dość