Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma doświadczenie z konwertowaniem polskiego prawa jazdy na szwajcarskie, konkretnie kategoria A?
Wiem, że u nich żeby wyrobić pełne A trzeba mieć A2 przez 2 lata. W przypadku zdawania A od razu w Polsce, dostanę A po konwersji na szwajcarskie prawo jazdy?
Druga sprawa, zaczynam pracę i wyjeżdżam do Szwajcarii w listopadzie. Dopiero w tym tygodniu dostałem numer PKK (miesiąc czekania...), więc prawdopodobnie zdam egzamin przed samym wyjazdem lub w przyszłym sezonie. Czy to może powodować jakieś problemy podczas konwersji prawa jazdy? Wiem, że mam na to 12 miesięcy, nie wiem tylko czy mieszkanie w Szwajcarii i przylatywanie żeby zdać sobie w Polsce nie jest problemem dla nich.

#szwajcaria #prawojazdy
  • 2
  • Odpowiedz
@NissanZ32: Wymieniałem francuskie B na szwajcarskie. Generalnie bez problemu, musiałem jedynie zrobić badanie wzroku w salonie optycznym. Cała procedura w urzędzie trwała 15 min. Dokument drukują na miejscu.
  • Odpowiedz
@NissanZ32: Jezeli zdasz prawko w innym kraju, juz po tym jak jestes zameldowane, to nie tyle to "problem" co po prostu nie uznaja Ci tego prawa jazdy i kropka.
Prawko musisz posiadac przed momentem przeprowadzki do Szwajcarii, inaczej go nie uznaja.
Do tego jezeli masz krocej, niz wynosi ich okres probny, to traktuja tak samo jak tych, ktorzy zdali w tym terminie w CH - czyli okres probny i doszkalanie sie.
  • Odpowiedz