Wpis z mikrobloga

Hello #automatyka #smarthome #diy chciałbym porobic w mieszkaniu parę bajerów typu sterowanie oświetleniem, gniazdkami, czujniki (dym, zalanie itd) - jakie urządzenia polecacie? Docelowo chciałbym tym także sterować za pomocą asystenta google, skoro i tak już wszystko o mnie wie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@wafel93 Google Nest Hub jako centrum sterowania i seria żarówek Tradfri z Ikei na początek? Więcej pewnie bardziej doświadczeni użytkownicy podpowiedzi. Ja poza sterowaniem oświetleniem i mediami już nie będę wychodził no może sterowanie roletami jeszcze dojdzie ale to przyszłość.
@wafel93: Nie nie. Przepraszam za brak precyzji. Chodziło mi o multimedia (tj. włączanie za pomocą komend głosowych np. Kodi z odpowiednim ustawieniem wyjścia amplitunera podobnie z tunerem TVSat itd.). Wszystko to działa bardzo fajnie.
@wafel93 Do oświetlenia i gniazdek używam "Sonoff" po wifi. Działa z asystentem google i Alexa. Z tego co wiem też ta firma ma różne czujniki np. zalania, temperatury itp. Czujniki z sonoff i innych firm zazwyczaj potrzebują bramki do działania. Również mogę polecić "Tuya" teraz zyskuje na popularności

Zależy też jaki masz budżet, bo możesz iść w gotowe zestawy lub po kolei dokupować elementy, albo jeśli masz chęci to możesz zbudować od
@selerek: akurat w malinę się bawić nie chce, szkoda czasu mi. Szukam czegoś gotowego plug and play - ewentualnie w grę wchodzi jakieś programowanie ale żadne sklejanie sprzętu :P