Wpis z mikrobloga

@Cymerek: Najbardziej mnie wkurza, że p. Dworak to tyle się nagada na temat poprawnego sygnalizowania, ale przedstawić mu takie skrzyżowanie jak to, to jeszcze ani razu nie poruszył tematu w programie. Wysyłałem mu podobne, gdzie jazda na wprost to był skręt w lewo, a skręt w prawo oznaczał tylko "niebezpieczny zakręt" choć współistniał znak o zakręcie ze znakiem łamanego pierwszeństwa i zupełnie innymi oznaczeniami poziomymi w postaci strzałek. Nigdy nie odpisał.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cymerek: myślę, że w celu uzyskania odpowiedzi trzeba by się tam dać potrącić, przeżyć, nie przyjąć mandatu i potem iść do sądu a następnie powtórzyć schemat postępowania pewnie z 1000 razy, bo znając życie, każdy wyrok byłby inny, a to by było akurat mniej więcej odpowiednio dużo interpretacji żeby jakoś uśrednić.

Szansa, że ktoś zmieniłby organizację ruchu gdzieś w trakcie zbierania 1000 kolizji/wypadków nie jest duża, bo pewnie ktoś jest zajebiście
@Cymerek: Masz jakieś wątpliwości? Przecież pas dla rowerów jest wyraźnie oznaczony znakiem P-1c (chyba) i jadąć "prosto prosto" przecinasz pas ruchu.
Oddział 7 - Przecinanie się kierunków ruchu
Art. 25.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo.
2. ...
3. Przepisy