Wpis z mikrobloga

Czy w tym budżecie znajdę coś lepszego?


@Arhkoe: są pewne plusy Legiona, szczególnie tego z lepszą matrycą 165Hz (jeżeli takiej potrzebujesz). Zobacz

https://www.youtube.com/watch?v=kRjyxh9AG1w

Szczególnie biorąc pod uwagę, że legion bywa w promocjach poniżej 5k, ale jak chcesz konkretną specyfikację (np. z tym lepszym ekranem 165Hz), to mało jest prawdopodobne, że akurat trafisz na promkę. Tak od ręki to na pewno ten Dell G15 w xkomie nie ma sobie równych.
@Arhkoe obecnie szukam czegoś w tym budżecie. Z RTX 3060 jest jeden problem - TGP karty graficznej. Z tego co wyczytałem jedynie Lenovo Legion ma karty z najwyższa mocą, reszta producentów pcha tam "słabsze wersje". Jest o tym sporo filmów na YouTube, sprawdź zanim wejdziesz na mine.
@Sadams: @majk3l: Powiem Wam, że Lenovo nie kojarzy mi się z jakością, miałem kiedyś Y700 - odsyłałem 3 razy na gwarancje przez wadliwą matrycę, aż w końcu oddali mi pieniądze. Miałem problemy z zawiasami, kolega miał inny model - również problemy z zawiasami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Arhkoe no tak, tak było. Potwierdzam. Przy czym to jest usterka naprawdę łatwa w naprawie, a nowe legiony to wyższa półka i raczej mają już ten problem opanowany.

@Sadams dobrze wyczytałeś, jest różnica wydajności, ale nie jest na tyle duża, żeby za każdym razem była najwazniejzym czynnikiem.
Ja tam wybrałem wersję Asusa z tgp 85watt i wcale wolna nie jest.
@majk3l: w Legionach montują podobno jakieś gorsze RAMy które powodują spadek klatek w grach do 10% (na pewno w wersji z Ryzenem)- chyba na Jarrod's tech to oglądałem.
@majk3l: w ogólnym odczuciu wolna pewnie nie jest- to nowe karty, ale jeśli do wyboru jest wyższe TDP to również ta karta będzie szybsza niż u innego producenta z niższym TDP. Producent też ocenił czy jego model schłodzi dane TDP, więc np w takim legionie jest ono wyższe i jest spoko. @Sadams: Też bym szukał z wyższym TDP, jest jeszcze parę modeli z wyższym TDP ale ceny są z kosmosu.