Wpis z mikrobloga

Co mi brat dziś opowiedział, to jest jakiś ponury żart.
Otóż mój brat jak pracował w szkole podstawowej to założył tam sekcje judo, stawiał klub praktycznie od zera samemu wszystko ogarniając. Od trzech lat już w szkole nie pracuje, jednak klub działa na zasadach UKs.
W czerwcu miał teoretycznie sale na treningi z dziećmi z dyrekcją ugadane.
Ale przychodzi wrzesień i co?
A no jak to mówią jajco.
Z sala nagle problem ponieważ nauczycielka która tam pracuje ma biznes ( nauka tańca) i ona potrzebuje sale praktycznie na wyłączność by jej pracownicy mogli tam robić zajęcia dla dzieci.
Jemu z kolei pozwoli robić zajęcia na boisku szkolnym (no #!$%@? XD)
A ona jako pracownik szkoły ma pierwszeństwo w wynajęciu sali przed podmiotami z zewnątrz
Brat cały czas próbował się dogadać z dyrekcją co do godzin wynajmu sali i jakiejś symbiozy.

Po ponad miesięcznym pałowaniu się
dzisiaj dostał propozycję że jak kupi pralkę dla szkoły to może prowadzić zajęcia w ustalonych godzinach od jutra.
#!$%@? to jakiś ponury żart.
Klub działa jako stowarzyszenie i oni nagle mają wywalić kafla na pralkę. By móc robić treningi dla dzieci które w większości są uczniami tej szkoly
Jestem tym tak zniesmaczony że musiałem gdzieś to wyrzucić.

  • 7
By móc robić treningi dla dzieci które w większości są uczniami tej szkoly


@Furdi:
Zwołać zebranie rodziców tych dzieciaków, i powiedzieć, że treningów nie będzie, bo szkoła nie udostępniła sali. Z informacją, jak sprawa wygląda.

To jest jedyna szkoła w okolicy? Nie da się wynająć salki w szkole 2 ulice dalej, jakimś domu kultury, albo w klubie sportowym?
@robertx: sam fakt że trzeba robić taką akcję jest mega słaby.
Może jeszcze uda się to sprawę załatwić bezkosztowo,
Pewne jest że to ostatni sezon w tej szkole
@Furdi: Dla mnie to jest taki absurd, że ciężko wyrazić słowami przed pierwszą kawą. Co zrobić, Polska. Jedyne co mi przychodzi do głowy to wyciągnąć na piśmie od niej to poleceniez zakupu pralki (nawet może być mail bezpośrednio do niej) i robić aferę w kuratorium, minjstrrstwie i mediach