Wpis z mikrobloga

#minecraft Powrót na początek wróć ..

Podczas osuszania statku i wydobyciu drewna do pobliskiej fosy wokół jednej z wież wpadły dwa odziały rozbójników. Po złapaniu ich oraz pokonaniu, pobliskie tereny spowrotem są bezpieczne i mogę się znowu swobodnie poruszać.
Na innych mapach wieszałem sztandard pokonanych odziałów na budynkach i zauważyłem, że więcej się już nie pojawiali. Dlatego tutaj będę robił podobnie by móc ich skutecznie odstraszyć. Aktualnie dostałem od nich dwa sztandary, które powiesze na kolejnych wieżach. Dodatkowo jeden z nich miał niezniszczalną kuszę praktycznie nie użwyanom.

Dzięki budowie kolejnych dzwonów zauważyłem błędy jakie popełniam w ich budowie. Fosa jaką wykopuje powinna nieco wystawać na jedną lub dwie kratki poza teren aby znajdujące się tam potwory nie widziały mnie gdy do nich podchodze, co zmusza mnie do budowania ciut wyżej.

Aby skuteczniej walczyć posiadam na terenie kilka budowli tego typu. Jeżeli w jednej fosie jest dajmy zbyt dużo creeperów, to przeskakuje ją oraz uciekam do kolejnego dzwonu gdzie jest pusto. Po jakimś czasie wracam do budynku gdy swierdze że złapane potwory wyginęły. Zwykle trwa poniżej jednej minecraftowej doby.

W statku znalazłem także drugą skrzynie a w niej mapę do skarbu, który prowadzi do pobliskiej lokalizacji. W tamtym kierunku będę kierował swoje zabudowania i przy okazji sprawdze jak wygląda sytuacja w miejscu gdzie mapa pokazuje krzyzyk.

Pobierz KwintusPrzemytnikWina - #minecraft Powrót na początek wróć .. 

Podczas osuszania s...
źródło: comment_1632225084dWc8PEZtXhxjKXG5Qy5u0X.jpg
  • 3