Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #okulary

Czołem Mirki. Mam takie pytanie, w zeszłym tygodniu kupiłem okulary w vision express (niestety po badaniu wzroku okazało się, że ich potrzebuję). Na co dzień pracuje przed komputerem. Nie wziąłem żadnej faktury tylko normalnie paragon. Okulary odebrałem w sobotę, dzisiaj w pracy rozmawiałem z kolegą i mówił, że możliwy jest częściowy zwrot kosztów przez pracodawcę. Napisałem do szefa jak to wygląda i mi powiedział, żebym przyniósł rachunek z moim imieniem i nazwiskiem i wróci mi pół kwoty. Dzwoniłem po pracy do VE i mi jakaś pracownica powiedziała, że teraz nie wie, czy mogą wystawić fakturę imienną bo zlecenie jest już zrealizowana, że ona nie wie jak to jest, że musiałaby dzwonić do księgowej ale ona już jest po pracy, z kolei jutro ona ma urlop i dowie się dopiero w środę jak to jest i da mi znać. Ktoś się orientuje może jak to wygląda? Połowa kosztów to zawsze coś dla mnie, dość sporo mnie kosztowały te bryle ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 6
@Voilaszek: To chyba bardziej powinna być faktura z nr NIP pracodawcy niż twoja imienna. Bo może sobie odliczyć VAT. Napisz do VE na maila, ewentualnie jeżeli to był gotowy produkt to go zwróć z paragonem, i kup jeszcze raz na fakturę.