Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, pomóżcie :( Od pewnego czasu mam skrajnie uciążliwego sąsiada z dołu. Jest wulgarny i arogancki, zachowuje się bardzo głośno w nocy, trzaska drzwiami i powoduje, że otoczenie czuje się bardzo niekomfortowo (ewidentny patus). Osobista rozmowa nie pomogła. Nie pomogła rozmowa z administracją. Facet nie ma tu zameldowania, ale administracja mówi, że nie może nic z nim zrobić (formalnie nie przebywa tu cały czas, właścicielka mieszkania reguluje opłaty za wystarczającą liczbę osób). Administracja każe dzwonić po policję w nocy. Policja najwyżej go upomni albo wystawi okazjonalny mandat, a on może się jeszcze mścić. Chcę spokojnie spać i czuć się komfortowo we własnym mieszkaniu. Co mogę zrobić?

- Nie, nie wyprowadzę się do domu/innego mieszkania.

- Nie, nie narobię mu na wycieraczkę ani nie zamówię mu zlewów z płatnością za pobraniem...

- ...ale muszę wykorzystać #technologia i wdrożyć jakieś dyskretne środki. Chcę, żeby się wyniósł, najlepiej z sąsiadką. Co może pomóc? Sprzęt #audio przystawiony do podłogi, który będzie się aktywował pod wpływem hałasu z dołu i emitował (ultra)dźwięki? Coś, co emituje drażniący dźwięk przez 10-20 sekund kilka razy w środku nocy? Zautomatyzowany #dron, emitujący jasne światło przez okna? Liczę na Waszą (możliwie legalną) kreatywność...

#sasiad #sasiedzi #mieszkanie #prawo #patologiazewsi #trollowanie #trolling #katowice

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6148c34d2d3b41000a75e20f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 6
Policja najwyżej go upomni albo wystawi okazjonalny mandat, a on może się jeszcze mścić.

@AnonimoweMirkoWyznania: no niestety, jedyną drogą by policja ruszyła dupę, jest nieanonimowe zgłoszenie, z żądaniem sporządzenia notatki z interwencji. Po kilku-kilkunastu notatkach należy tematem zainteresować dzielnicowego.
Inną skuteczną metodą jest danie do zrozumienia bucowi, że "nie przeszkadza jednemu aktywiście konfedentowi" tylko "wsyzstkim 40 facetom w bloku". Trochę trudno, jeśli masz w bloku samych 80-letnich dziadków.
IskrzacaBabcia: poświęć jakąś tanią kamerę inspekcyjną wifi, nagrywaj go z partyzanta w chacie tak długo, az przyłąpiesz go na waleniu gruchy i bwąchiwaniu paluchów, a następnie #!$%@? to do sieci z jakiegoś niezabezpieczonego wifi i telefonu za sto złotych (jednorazowo, a potem zniszcz go) i zrób z niego "gwiazdę" patoli. Po chwili sam stamtąd #!$%@?. :-)

Zaakceptował: LeVentLeCri