Wpis z mikrobloga

Gdy pytacie mnie o sushi w dostawie zawsze na pierwszym miejscu stawiam Szajnochy. Po ostatniej wpadce Sajonara Sushi nie miałem ochoty na eksperymenty i wróciłem właśnie do Szajnochy, co jest pretekstem do krótkiej recenzji.

Co tu dużo mówić: inne knajpy nie mają do Szajnochy startu (te które dowożą, bo np. takie Noriko, to tylko w pełnym lockdownie). W zamówieniu znalazły się:

1. Futomaki Pieczony łosoś
Łosoś w słodkiej glazurze, sałata, ogórek, serek, sos kabayaki, sezam, relish

2. Uramaki California
Pasta z kawioru i surimi, ogórek, oshinko, sezam

3. Uramaki Dragon
Krewetka w tempurze, truskawka, owinięte węgorzem, sos kabayaki, sezam

4. Futomaki Kalmar #!$%@?
Kalmar, szparag, szpinak, groszek cukrowy, ziołowy majonez

5. Małże św. Jakuba w tempurze
Tatar z przegrzebków, por, sos kobe

6. Tatar tuńczyk w panko
Tatar z tuńczyka, sos kobe, dymka

Razem: 224zł

Jedna rolka lepsza od drugiej. Idziemy po kolei:
1. Łosoś, lekko słodki, spora porcja ryby w rolce
2. Pasta z surimi - lekko słona, dobrze czuć smak kawioru
3. Z Dragonem wchodzimy już na mistrzowski poziom. Jedliście kiedyś truskawki w sushi? Ja też nie. Idealnie komponowały się z węgorzem. Krewetki jak widać 2 sztuki na rolkę. No to była poezja.
4. W sumie nie byłem pewien w jakiej formie będzie kalmar, okazał się być gotowany. Nie był twardy, nie było czuć gumowatości. Pierwszy raz jadłem marynowane szparagi, też ciekawy smak. Całość pikantna.
5. Uwielbiam małże i tym kupili mnie na Szajnochy od początku. Delikatne, mięsiste, bardzo dużo małży w samej rolce.
6. Tuńczyk też świetny, dość ostry, chociaż z tatarów wolę łososia chyba jednak.

W komentarzach więcej zdjęć.

=====================================

Do tej pory testowane były:

- Yemsetu
- Szajnochy
- Noriko Sushi
- Sushi corner
- Sushi Takai
- Nabe
- Kofuku Sushi
- Maiko Sushi
- Izakaya
- 7 Samurajów
- Sebu Sushi
- Goma Sushi
- Sajonara Sushi

Tutaj stary post ze zbiorczą recenzją, bo na początku wcale nie planowałem robić jakiegoś wielkiego zestawienia:
https://www.wykop.pl/wpis/56114993/mireczki-od-jakiegos-czasu-testuje-wroclawskie-sus/#comment-199750803

#jedzenie71 #wroclaw
Iudex - Gdy pytacie mnie o sushi w dostawie zawsze na pierwszym miejscu stawiam Szajn...

źródło: comment_1632168495Cj4RHADqXhIo8xAbf60A4l.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@Iudex: od strony dostawcy mogę powiedzieć, że potrafią się spóźnić z wydaniem jedzenia nawet 50 minut. Ostatnio rozmawiałem z jednym dostawców i mówił, że ci, którzy dłużej jeżdżą w dostawach, omijają ten lokal z daleka, nie dość, że się spóźniają, to nigdy nawet nie powiedzą przepraszam.
  • Odpowiedz
@Iudex: A, bo oni mają też swoją własną dostawę. To inna rozmowa, miałem na myśli przez apki w stylu pyszne. Jak się zamawia u nich na godzinę, to mają więcej czasu na ogarnięcie zamówienia i tak zapewne należy robić.
  • Odpowiedz
@Bumelante: Zwróć uwagę na paragon, cenę podbijają dwie rolki po 50zł każda. Wstaw w ich miejsce inne pozycje i masz zestaw ok. 35 elementów za 180zł. Cena całkiem normalna.
  • Odpowiedz
@Iudex: małże rzeczywiście dużo lepsze niż w sebu? Bo jak brałam z sebu to małży tak na oko znacznie więcej w rolce było, a do tego rolka prawie o połowę tańsza (30zł zamiast 52zł)
  • Odpowiedz
@Iudex: ja ostatnio bardzo dobrze oceniłem Yono. Nie wiem czy dowożą, ja sam odebrałem

Ech, poszłoby się znowu do Noriko, to był totalny rozpierdziel ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Iudex: o stary, ale się przejechalm na nich wlasnie xD
Zamówiłam po twojej rekomendacji, dostawa miała być na 14:30 a przyjechała jedyne 2,5h później, do tego sushi wygląda, jakby więcej niż te 3h stało i czekało na dowóz. masakra.
  • Odpowiedz
o stary, ale się przejechalm na nich wlasnie xD

Zamówiłam po twojej rekomendacji, dostawa miała być na 14:30 a przyjechała jedyne 2,5h później, do tego sushi wygląda, jakby więcej niż te 3h stało i czekało na dowóz. masakra.


@r__k: ( ͡° ʖ̯ ͡°) #!$%@?. Dzwoniłaś do nich?
  • Odpowiedz