Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam wszystkich. Piszę z anonimowych, bo na koncie mam bana (dziękuję pan białek), a chciałem zasięgnąć wiedzy u użytkowników. Chodzi mi o #iphone se 2020. Mój obecny telefon to xiaomi, ma już 4 lata na karku. Jeszcze działa, ale spodziewam się, że w ciągu najbliższego roku może już się przenieść na łono abrahama. Próbowałem znaleźć jakiś (w miarę) kompaktowy telefon, ale na rynku nic nie ma. Istnieje tylko SE 2020 lub 12 mini. Z czymże ten drugi jest jednak dla mnie trochę za drogi (interesuje mnie wersja 128 GB pamięci, a w przypadku 12 mini to koszt ok. 3,4-3,5k, zwyczajnie tyle nie chcę wydać na telefon).
Więc pytam odnośnie SE 2020. Jak to się sprawuje? Oglądałem różne recenzje na yt, miałem go w ręce w dwóch sklepach. Jeśli chodzi o moje użytkowanie smartfona: słuchanie muzyki (głównie, jako najczęściej robiona rzecz), potem jakieś pisanie na komunikatorach typu messenger, czasem oglądanie yt, oczywiście dzwonienie też się zdarza, sporadycznie korzystam z nawigacji, kiedy jeżdżę autem. W gry raczej nie gram, oprócz wyżej wymienionych rzeczy telefony używam do robienia przelewów i otwierania paczkomatu/nadawania w nim paczek xD
Słyszałem, że SE ma stosunkowo małe ogniwo i dzień, maksymalnie półtora dnia da się go używać na jednym ładowaniu. Jeśli chodzi o dizajn to nie przeszkadza mi on, wręcz ciesz mnie, że jest ten zwykły przycisk home. Co od ekosystemu ios to nie będzie on dla mnie problemem w przypadku "przesiadki" na niego, bo miałem kiedyś już iphone. Telefon bym raczej brał ze sklepu za gotówkę/jakieś raty zero procent, firmy nie mam. Ale mam pytanie odnośnie "odnownionych i działających jak nowe" smartfonów. Przewinęło mi się w ostatnim czasie kilka reklam. Co sądzicie o takim kupowaniu odnowionych telefonów? Ma to sens czy to pchanie się na minę? Przyznam, że ceny są zachęcające, ale jednak mam z tyłu głowy fakt, że to sprzęt używany nie wiadomo jak i nie wiadomo przez kogo. Przeglądałem oferty firm takich jak #refubed, #swappie i #cortland.
A może ktoś poleci mi coś innego? Filmów na smartfonie nie oglądam, jedynie jakieś krótkie pierdoły na jutubie, bateria dobrze żeby trzymała te 1,5 dnia, no i fajnie gdyby telefon nie miał wymiarów większych niż te 140x75x90 mm.
Zaśmiecam tagi, ale nie wiem do kogo się zwrócić z takim pytaniem, sprzedawcy w sklepie na moje wątpliwości mi odpowiadają "no ale po co panu taki mały i drogi telefon, tutaj mamy xiaomi/samsunga/huaewia który ma tylko 6,5 cala oraz trzeba go obsługiwać dwoma rękoma przy pana rozmiarze dłoni, a no i nie mieści się do kieszeni w normalnych spodniach" xD
#xiaomi #telefon #smarfton #apple #iphone #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61487f10c54f69000a8f93e9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 9
MarkoPolo: Używam ten model od ponad roku - kupiony zaraz po premierze. W sumie mam podobne oczekiwania od telefonu co Ty i mogę potwierdzić, że SE2020 je spełnia.

Jedyne co mnie w nim wkur*ia, to ta bateria - po jakimś czasie potrafi dać w kość. Przy włączonym LTE znika w oczach ekspresowo...trochę ratuje to tryb oszczędzania energii, który warto włączać już przy 60-70% IMO. Ale jeśli nie jesteś ciągle przyklejony do
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie baw się w refurby. Ogólnie iPhone 8/SE2 to jest coś co zwykłego zjadacza smartfona zadowoli w 100%. Poza baterią. Używam dużo i zajechałem pierwszą już po 14 miesiącach. Na następnej 300 cykli w pół roku. Niby do wszystkiego można się przywyczaić ale boli.
@AnonimoweMirkoWyznania: ja podobnie się zastanawiam nad czymś małym ze stajni apple i też brałem pod uwagę se lub 12 mini. Niestety trochę oglądałem recenzji na yt długotrwałych użytkowników 12 mini i wszyscy mówią o tym, że po 10 miesiącach maja ok 87% wydajności baterii, co oznacza, że po 1,5-2 lat bateria jest do wymiany. Co oznacza dodatkowe koszty bo albo wymienisz na oryginalną za 300 zeta albo jakiś chiński odpowiednik za
e.....u - @AnonimoweMirkoWyznania: ja podobnie się zastanawiam nad czymś małym ze sta...