Wpis z mikrobloga

patrzę na taki wpis i się zastanawiam skąd ktoś ma potrzebę pisać takie rzeczy...


@jedermann: z drugiej strony, co komu przeszkadza, że ktoś się chwali czymś, co mu sprawia radość? aż tak mieszkanie w polsce zryło niektórym beret, że reagują alergicznie na jakiekolwiek przejawy radości?
@advert: skąd wiesz czy mieszkam w Polsce? mi zupełnie nie przeszkadza to, że lub co ludzie kupują - mierzi mnie natomiast potrzeba chwalenia się tym wszem i wobec. Najczęściej ci, którzy mogą, tego nie robią.
skąd wiesz czy mieszkam w Polsce?


@jedermann: bo jakbyś nie mieszkał w polsce, tylko w cywilizowanym kraju, to by Ci nie przeszkadzało, że ludzie się dzielą swoją radością. to jest typowe dla polski i innych dziadowskich krajów typu ukraina czy inna rosja, żeby złością czy niechęcią, albo nawet zdziwieniem reagować na pozytywne emocje.
@advert: Cóż, ja nie gardzę Polską i Polakami i każdemu życzyłbym choćby po 2 iPhone'y - ale chyba jednak wychodzi na to, że zarówno Ty, jak i ja, jesteśmy Polakami, bo Ty się doszukujesz wszędzie "polaczków" (od których oczywiście jesteś lepszy, bardziej światowy, taki pozytywny i ucywilizowany), a ja bo widząc tego typu wpisy jak wyżej myślę sobie, że ktoś próbuje jakąś dziwną reakcję wywołać, bo normalnie człowiek nie ma potrzeby
@jedermann: nie wiem o czym mówisz, filozofujesz chyba dla własnej frajdy filozofowania.

doszukujesz się w losowych wpisach złych intencji, mimo że nic na to nie wskazuje. nie wiem z czego taka paranoja u Ciebie wynika, ale moim zdaniem właśnie z przesiąknięcia "polskością", gdzie w złym tonie jest chwalenie się swoimi osiągnięciami czy dzielenie radością.
i nie, nie czuję się lepszy, bo też w tym gównie mieszkam, natomiast próbuję ostatkiem sił jakiś
Pobierz advert - @jedermann: nie wiem o czym mówisz, filozofujesz chyba dla własnej frajdy fi...
źródło: comment_1632153065fFNzy7pbYsIEC3wFJ4sd8U.jpg
@CloudNine: dobry wybor, ja dusi grosz jestem i ciezko mi byloby wydac jakies 5-6k na telefon, ale z drugiej strony jak policzysz, ze taki telefon bedzie z Toba przez ~4 lata bez zadnych problemow z ciaglymi aktualizacjami a na dodatek jego wartosc rynkowa spadnie moze max o 50-60% to wybor wydaje sie lepszy niz kupowanie xiaomi za 1,5k ktory po 2 latach padnie a jego wartosc rynkowa spadnie do 21,37zł.
@advert: widzisz, gdybyś pisał tylko w tym tonie, który starasz się wyeksponować, to bym Ci przyklasnął i pochwalił, ale sam się musisz doczepić i ocenić innych - czyli, dokładnie to co zarzucasz np. mi. Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że robisz dokładnie to samo? Możliwe jest, że z moją oceną się mylę, ale moja pierwsza intuicyjna reakcja została szybko potwierdzona. Nadal - mogłem przemilczeć, olać, i to chyba byłoby właśnie