Wpis z mikrobloga

Hej!
Mam w mieszkaniu 1 fazową instalację.
Do części odbiorników - piekarnik, klimatyzacja, łazienka - mam pociągnięte już 3 żyły, ale gniazda/światło są zrobione po staremu, bo instalacja nie była wymieniana (miedź).
Czy mogę legalnie podłączyć 3 gazową instalację bez orania całej instalacji w mieszkaniu czy nie ma takiej opcji?
Chodzi o to, że chcę wymienić płytę gazową na indukcję i bez 3f nie ma opcji żeby to działało dobrze.

#prad #elektryka #tauron #remontujzwykopem
  • 18
@MojaPuffa: @GrubyGrubiutki: ]
wchodzi mi do mieszkania aktualnie przewód 2x6mm2.
Brak uziemienia.

W domu przewody tam gdzie robiłem zmiany są pociągnięcie 3x*mm2 już z uziemieniem, pod płytę pociągnąłem już za wczasu 5x4mm2.

W warunkach przyłącza z tego co wiem piszą, że instalacja musi być z uziemieniem.

Pytam czy mogę w takiej sytuacji ogarnąć podpięcie nowej WLZ (mieszkanie->licznik) na 3 fazy czy energetyka nie zgodzi się na podłączenie bez przerabiania całej
Pytam czy mogę w takiej sytuacji ogarnąć podpięcie nowej WLZ (mieszkanie->licznik) na 3 fazy czy energetyka nie zgodzi się na podłączenie bez przerabiania całej instalacji


@trustME: odpalam szklaną kule
@stassma: no jak ktoś siedzi w temacie to chyba wie jak podchodzą do tego ZE?

no nie podłaczysz 3 fazowej kuchenki jak nie masz trzech faz w wlz XD


@stassma: ja prdl. Wykop hard. Pytam czy ZE pozwoli mi na zmianę 1f na 3f....
@Rafalski45: a gdzie ja to powiedziałem? Pisałem, że dodałem uziemienie na nowych liniach, a nie że zrobiłem 3 fazy.
To są 2 połaczone tematy, bo czytałem, że ZE wymagają uziemienia przy okazji zmiany 1f->3f
@trustME: Zakład Energetyczny nie interesuje co masz za licznikiem. Musisz do spółdzielni uderzyć. Oni albo sami zajmą się tematem, albo zrzucą wszystko na Ciebie i... będziesz potrzebować projekt od osoby z uprawnieniami, które stwierdzi w nim że WLZ jest gotowy zasilić Cię jako odbiorcę trójfazowego.