Wpis z mikrobloga

@filip-zabkowski:
#ksiegowosc #praca

Mam pytanko, jeśli zarabiam X PLN brutto na umowie o pracę. To zachowując 100% dyspozycję w każdym miesiącu, wypełniając swoją normę w 100% otrzymam taką samą wypłatę jak w miesiącu, w którym również utrzymałem 100% obecności, ale dni było mniej? Drugie pytanie, jak to ma się do nadgodzin? Im mniej godzin pracy w normie, tym godzinówka za nadgodzinę większa? - Mam na myśli tutaj to, że nadgodziny wylicza się na podstawie podzielenia kwoty wypłaty przez ilość godzin w danym miesiącu.
  • 4
@filip-zabkowski: umowa o prace w skrócie:
zarabiasz miesięcznie x, niezależnie ile godzin przepracujesz.
Porównanie lutego (najmniej godzin) i np sierpnia (najwięcej) - za luty i za sierpień zarobisz tyle samo, mimo, że w sierpniu pracowałeś "więcej godzin". Stawka godzinowa jest zmienna, przy wyliczaniu nieobecności (chorobowe, l4, na żądanie, gdzie pracodawca nie płaci 100% wylicza się to na podstawie ile pracowałeś, ile nie pracowałeś, odejmuje procenty od stawki godzinowej wyliczonej do danego
zie pracodawca nie płaci 100% wylicza się to na podstawie ile pracowałeś, ile nie pracowałeś, odejmuje procenty od stawki godzinowej wyliczonej do danego miesiąca.

Nie umiem tłumaczyć na sucho, ale mogę obliczyć na szybko jak podasz jakąś kwotę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A co do nadgodzin to jak z nieobecnością. Wylicza się zależnie ile wynosi umowna stawka godzinowa. Bo w lutym (przez mniej dni pracujących więc i godzin)
@filip-zabkowski: jak jest placone "za godzine" nadgodziny a wg prawa jest tak: (przyklad z dupy)
Masz do zrobienia na umowe 200h w miesiacu. Akurat pracujesz polowe, a druga masz zdrowotne 70%. Wiec nie dostaniesz 70% z 200h tylko 100% ze 100h i 70% z drugich 100h. Prosta matematyka.
Wiec jak w lipcu masz do zrobienia 168h za 2000 na reke a w lutym 148h za 2000 na reke to proste chyba