Wpis z mikrobloga

Powody, dla których glosowałem i dalej będę głosował na Konfederację; wymienione w kolejności od najistotniejszego do najmniej istotnego:
- konserwatyzm,
- mocno pro-państwowe podejście,
- duży nacisk na wolność osobistą ( co najlepiej widać w kwestii przymusu szczepień / paszportów COVIDowych ),
- mocny eurosceptycyzm i sprzeciw wobec obłąkanych pomysłów federalizacji i centralizacji ue,
- gospodarka.
Wiadomo - nie wszystko w Konfederacji jest idealne. Boli mnie trochę przykładowo zbyt mocny libkizm u Dziambora, czy też kompromitujący partię Sośnierz wrzucający na neta zdjęcia ze ściskania cycków posągowi jakiejś kobiety. Konfa mogłaby też byc trochę bardziej "autorytarna" ( tutaj na spory plus Winnick / Braun ). Natomiast uważam, że - w obecnej sytuacji - jest najlepszą opcją dla Polski, a mieszanina poglądów Partii Wolność Korwina, RN Bosaka / Winnickiego oraz Korony Brauna jest świetną sprawą.
#polityka #polska #neuropa #4konserwy #konfederacja #bekazlewactwa #przemyslenia
  • 24
- konserwatyzm


@FailureMaster: zapyziały reakcjonizm raczej

- mocno pro-państwowe podejście,


@FailureMaster: (potrzebne konkrety)

- duży nacisk na wolność osobistą ( co najlepiej widać w kwestii przymusu szczepień / paszportów COVIDowych ),


@FailureMaster: chyba, że chcesz zrobić zakupy w niedzielę albo przyjdzie Ci urodzić pół-żywe dziecko, to wtedy nie

mocny eurosceptycyzm i sprzeciw wobec obłąkanych pomysłów federalizacji i centralizacji ue,


@FailureMaster: narodowcy utknęli doktrynalnie i mentalne w max XIX
zapyziały reakcjonizm raczej


@szejk_wojak: Sztandarowy reakcjonizm to raczej jedynie u Brauna jest widoczny ( a szkoda ).

(potrzebne konkrety)


Wystarczy spojrzeć na ostatnią sytuację na naszej granicy z Białorusią i różnicę w podejściu Konfy, a lewicy / ko. Mógłbym w sumie wymieniać w nieskończoność...

chyba, że chcesz zrobić zakupy w niedzielę


To jest akurat totalny detal i generalnie na tę sytuację patrzę z przymrużeniem oka.

albo przyjdzie Ci urodzić pół-żywe dziecko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@FailureMaster: "duży nacisk na wolność osobistą", "gospodarka"
aha. i z tych powodów są za uniemożliwieniem mi decyzji, czy chcę iść do sklepu, a za innych decydują, czy wolno im chcieć iść do pracy w niedzielę.
jeśli o mnie chodzi, to prędzej w ogóle nie pójdę na wybory, niżbym miał oddać jeszcze raz głos na tych religijnych szurów. i pomyśleć, że "szczęść Boże" Brauna brałem za nieszkodliwy folklor.
przez całe lata głosowałem
@FailureMaster: przetlumaczę ci to na ludzkie
- głupota i wstrzymywanie rozwoju (konserwatyzm)
- robienie z ludzi bezmózgich nacjonalistów którzy pójdą w ogień za swym panem (mocno pro-państwowe podejście)
- robienie anty-naukowego cyrku szkodzącego obywatelom (wolność osobista w kontekście covidu)
- osłabianie pozycji Polski i wystawianie obywateli na różne zagrożenia i biedę (mocny eurosceptycyzm)
- robienie z Polski kraju afrykańskiego bez żadnych praw pracowniczych (gospodarka)