Wpis z mikrobloga

Hej;) Szybkie pytanie z #budownictwo dla znawców:
Mam krokwie 18cm. Nad nimi jest materiał wysokoparoprzepuszczalny i szczelina między dachówką a tym materiałem, więc z tego co wyczytałem najlepiej jak wełna dojdzie do tego materiału. I teraz:
Mogę dać do krokwi 15cm wełny (układanej w pionie), stelaż na płyty GK odsunięty od krokwi na 12cm i pod ten stelaż kolejną warstwę wełny 15cm? Czy nie będzie problemu że na samych krokwiach wełna te 3cm będzie ściśnięta, i czy między krokwiami da radę ona wypełnić ta 3cm szczelinę?

Czy lepiej 15cm wełny +3cm wełny między krokwie żeby je całkowicie wypełnić, stelaż odsunąć od krokwi na 15cm i tam normalnie dać kolejne 15cm wełny?
  • 3
@FrAnSiS Patrząc z technicznego punktu widzenia lepiej by było dołożyć te 3cm pomiędzy krokwiami. Estetyka i łatwość wykonania kolejnej warstwy. Co do ściśnięcia tych 3cm nad krokwiami w niczym nie uszczupli ci jakości izolacji. Ewentualnie może pojawić się mały mostek termiczny na uskoku krokiew/pierwsza warstwa wełny. Ale czy to dupe urwie.... Chyba jedynie w aptece. Możesz się pokusić o zabawę i w tej drugiej warstwie wycinać te 3cm w miejscu krokwi aby
@Pr3z3s87: Dzięki za odpowiedź! :) Właśnie myślałem o tym przycinaniu wełny albo o wyłożeniu tego uskoku wełną owczą dodatkowo. Początkowo miałem faktycznie dawać te 3cm wełny dodatkowe między krokwie, ale musiałbym obniżyć z automatu sufit o 3cm co w tym wypadku bardzo nam nie pasuje z racji na bliskość okien i przejścia:)