Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy da się wyżyć w #lizbona za ~950 € miesięcznie? Koszty wynajmu pokoju i rachunki za liczniki miałabym ogarnięte przez pracodawcę. Chciałabym tam pojechać na cały rok, a nie tylko na wakacje i zastanawiam się czy za taką wypłatę da się przeżyć. Trochę pogooglowałam i rozstrzał cen jest spory. Jedni piszą, że jedli śniadanie na mieście za 2.5€ a inni, że nawet proste dania są po 11 €. Help, plz
#portugalia #pracazagranica
  • 12
@barto125: Dziękuję^^. Taki właśnie jest mój plan. Już kilka razy przeżyłam taki cenowy szok (np. w Zurychu), więc nie chciałabym wpakować się w pracę na cały rok i później musieć żyć za bieda wypłatę jak Beduin
@zlattaner: To chyba jedyna zaleta, mogłabym się trochę wygrzać i zwiedzić mniej mainstreamowe miejsca. Kasa taka sobie. "Przygody" w stylu erasmusów-orgazmusów nie dla mnie- nie przepadam za południowym typem urody u facetów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zlattaner: wolałam wyjaśnić, bo w końcu to wykop xD ceny za jednoopokojowe mieszkanie to 550-800 euro, takie w przyzwoitym stanie i niezbyt daleko od centrum są za 650e, dlatego pewnie musiałabym mieszkać w tym lokum od pracodawcy