Wpis z mikrobloga

@suluf:

Rozumiesz że nie chodzi tylko o numerki a o stan emocjonalny i stopień dorosłości i bycia gotowym na pewne rzeczy ?


No nie chodzi. Stan emocjonalny to bardzo płynne pojęcie. Kobiety po 20 roku życia mogą być niedojrzałe psychoseksualnie, a seks z takimi osobami jest legalny. Wiele dziewczyn w wieku 15 jak i kobiet w wieku 30 lat również może być niegotowe emocjonalnie do obcowania płciowego. Zatem twój argument, że
@spacja_enter:

Gdybyśmy brali pod uwagę tylko dojrzałość emocjonalną, to wiek zgody w Polsce powinien wynosić od 21-22 lat.


Gdybyśmy brali pod uwagę również dojrzałość emocjonalną, to każda kobieta musiała by z partnerem podpisywać kwitek od psychologa, że spełnia warunki osoby dojrzałej emocjonalnie xD

Posilę się pracą naukową i jej definicjami dojrzałości emocjonalnej i społecznej:

O osiągnięciu dojrzałości emocjonalnej świadczą:
1) przewaga uczuć wyższych (społecznych) nad niższymi (egoistycznymi), sprzyjająca nawiązywaniu głębokiej więzi
@CJzSanAndreas:

to, że dziewczyna jest biologicznie gotowa do seksu nie oznacza od razu, że jest do niego gotowa psychicznie i społecznie. Wkurza mnie taki beton w głowie.


Określ gotowość psychiczną i społeczną. Możesz się posilić moim komentarzem powyżej i stwierdzić czy aktualne polskie prawo daje #!$%@? o gotowość psychiczną i społeczną
@Filipterka25:

Zaś w niektórych państwach arabskich wiek nie jest istotny, jak się hajtniesz z dziewięciolatką możesz tam ją bzykać.


Sugerujesz, że w Islamie można bezwzględnie uprawiać seks z dziewięciolatkami?
@suluf:

Jeżeli ta kobieta ma 40 a chłopak 15 to jest to patologia.


Na podstawie czego stwierdzasz, że to patologia? Na podstawie wyimaginowanego przykładu, który w miarę potrzeb naciągnięcia pod swoją tezę dostosujesz resztę szczegółów? Załóżmy, że ten 15-latek jest w pełni dojrzały emocjonalnie. Dlaczego jest to patologia? Bo cię to brzydzi? Mnie brzydzi seks grubych ludzi, ale nie nazywam tego patologią
No nie chodzi. Stan emocjonalny to bardzo płynne pojęcie. Kobiety po 20 roku życia mogą być niedojrzałe psychoseksualnie, a seks z takimi osobami jest legalny. Wiele dziewczyn w wieku 15 jak i kobiet w wieku 30 lat również może być niegotowe emocjonalnie do obcowania płciowego. Zatem twój argument, że polskie prawo czy jakiekolwiek skupia się na dojrzałości emocjonalności to kaleka


@Davidozz: Jak sądzisz, tak statystycznie, kto będzie bardziej gotowy na seks,
@suluf:

Jezeli ie widzisz różnicy między rozwojem emocjonalnym 15 latka i 40 latka to nie mamy o czym rozmawiać.


Założyłem, że 15 latek uprawiający seks z 40-letnią kobietą jest już dojrzały emocjonalnie i zapytałem co w takim przypadku powstrzymuje go od uprawiania seksu z tą kobietą.

Jak sądzisz, tak statystycznie, kto będzie bardziej gotowy na seks, 20 latka czy 15 latka albo osoba zaraz po miesiączce jak Korwin sugeruje ?


Jeśli
Założyłem, że 15 latek uprawiający seks z 40-letnią kobietą jest już dojrzały emocjonalnie


@Davidozz: To prawdopodobnie założyłeś błędnie, tym bardziej że jedna ze stron jest ewidentnie dorosła i wydaje się to podejrzane że celuje w osoby niedojrzałe emocjonalnie lub z małym doświadczeniem życiowym. No chyba że mi powiesz że zakładasz że osoba w wieku 40 lat jest na tym samym poziomie co osoba co ma 15 ?

Jeśli pytasz o gotowość
Sugerujesz, że w Islamie można bezwzględnie uprawiać seks z dziewięciolatkami?


@Davidozz:Szczerze mówiąc nie za bardzo mnie interesuje co tam jest w Islamie, tylko jurysdykcja niektórych krajów arabskich, która jak najbardziej dopuszcza bzykanie dziewięcioletniej żony.

To co, Korwin chce iśc w tę stronę?