Wpis z mikrobloga

@Isra: nie wiem czy mniej, ale inne obowiązki: kasa, wykładanie towaru, zatowarowanie, trochę sprzątanie, ogarniasz wysyłanie i przyjmowanie paczek, masz mniej kontaktu z żywnością, tzn. no robisz głównie te hot dogi i nie stoisz osiem godzin przyklejony do stanowiska rollowania wrapów
  • Odpowiedz
@Isra: zależy też pewnie od położenia żabki, jeśli masz kilka do wyboru to rozegraj to taktycznie. To ma wpływ nie tylko na ilość pracy, ale też oczywiście klientelę. Na pewno będą trafiłaś się buraki, ale można zminimalizowac ilość.
  • Odpowiedz
@Isra ja tam czas spędzony na lepieniu bułek w burdelkingu zajebiście wspominam. W żabce ile ludzi pracuję na zmianie? No ale to i tak zależy od Ciebie, co byś wolał. Mi tam nie przeszkadzało, że #!$%@?ło ode mnie frytami, jak do domu wracałem, a ekipka na kuchni była gitarka i zawsze jakieś jajcuny się odstawiało
  • Odpowiedz
@Neuroatypowy: #!$%@? frytami to ostatnia rzecz która odstraszałaby mnie od pracy xD. No i wiadomo że dużo zależy od ekipy, ze spoko ludzmi nawet jak jest #!$%@? to jest git
  • Odpowiedz