Wpis z mikrobloga

Oglądnąłem Schumachera. Widać że to produkcja Netflixa na szczęście nie aż tak jak te brytyjskiej mafii. Co mnie zastanowiło to Bernie jakiś taki żywotny. Nie widziałem go dawno ale to mnie zastanowiło. Rzuciłem okiem i film miał mieć premierę 5 grudnia 2019. Pewnie jego wypowiedzi były wtedy nagrywane. Mick pewnie świeży, z tego roku.

Już niektórzy wspominali że zupełnie pominięto, dla dramaturgii, wypadek Ratzenbergera. A przecież wtedy miał też wypadek Barichello, przyszły partner zespołowy Schumachera. I tu pojawia się pytanie gdzie w filmie Barichello, Massa czy Rosberg? Partnerzy Schumachera. Jest Hakkinen a gdzie Alonso? Jest Hill nie ma Villeneuva. Czy on jakoś skomentował ten film?

W filmie wypowiada się Schumacher ale głównie sam głos. Jest kilka materiałów z jakiegoś wywiadu. Z którego to roku? Obraz jest w proporcjach 4:3 czyli dosyć stary. Mam wrażenie jakby nie było jego żadnej wypowiedzi, poza konferencjami F1, po ~2000 roku.

Todt w pewnej chwili mówi że przegrali finałowe wyścigi w 97, 98 i 99 roku (przegrali mistrzostwo) i że tak mogło być w 2000. Po czym pokazują walkę Schumachera i Hakkinena. Jest drama. Schumacher wygrywa. Pokazują tabelkę Schumacher 98 pkt, Hakkinen 86 pkt. Czyli Schumacher mógł być drugi a i tak byłby mistrzem świata.

Jest tam scena w której mówią że Schumi był blisko z mechanikami. Znał ich imiona, znał nawet imiona ich żon. Jest filmik jak harata z nimi w gałę. Kilka tygodni temu F1 wypuściła filmik z Mickiem gdzie pomaga mechanikom, śmieszkuje z nimi i chyba też gra w piłkę. Już przygotowują materiały na film - Jaki ojciec taki syn?

Co zwróciło jeszcze moją uwagę. Na Benettonie Schumachera kamerka była zainstalowana na tylnym skrzydle. Szkoda że teraz nie montują kamer w tych okolicach. Kamerki dużo mniejsze to można by je gdzieś tam wcisną i byłoby widać jak kierowcy się stykają. A i start byłby ciekawszy z tej perspektywy.

Można kupić miniaturowe repliki samochodów, gdzieś widziałem repliki kasków. A można gdzieś kupić repliki pucharów? Tych ze starej F1. Tych które podobały się Vettelowi.

I taka mnie refleksja naszła że 20-25 letni fani F1 to chyba tak raczej słabo kojarzą Schumachera.

#f1
  • 3
  • Odpowiedz
@Gieekaa: ja kojarzę z osiągniec bardziej samo nazwisko bo sie tak mówiło że ktos jezdzi szybko i dobrze to ze udaje Schumachera a i z fiata seicento bo mieli edycje Schumacher hehe
  • Odpowiedz
@Gieekaa: F1 to jest ogólnie sport, w którego oglądanie moim zdaniem niełatwo się wkręcić. Wystarczy, że na pierwszy wyścig trafi ci się któraś z procesji albo nie zrozumiesz któregoś z zawiłych przepisów i od razu się zrazisz. Dopiero właściwie od czasu powstania F1TV oglądanie historycznych wyścigów F1 i poznawanie starych mistrzów stało się łatwo dostępne.

Także generalnie nie dziwię się, że powstają takie dokumenty jak ten czy serie jak Drive
  • Odpowiedz
Oglądnąłem Schumachera. Widać że to produkcja Netflixa na szczęście nie aż tak jak te brytyjskiej mafii.


@Gieekaa: Można śmiało stwierdzić ze materiały tworzone przez Sky mają swój pewien znany nam charakter, tak w przypadku netfliksa jest tworzenie dramaturgii i wycinanie lub wydłużanie pewnych scen oraz pewne inne elementy.. To jest ogólnie dość typowe jeżeli chcemy przedstawić tak bogatą karierę w jednym materiale zamkniętym w czasie krótszym niż dwie godziny i nie planując kolejnych części. Brakuje oczywiście istotnych momentów z kariery Michaela takich jak chociażby wymieniona walka z Alonso, czy relacja z Barichello. Można było też Brazylijczyka zaprosić na wywiad czy chociażby Rosberga. Jednak sam format skupia się praktycznie wyłącznie na Michaelu jego wpływie na rozwój ferrari oraz jego rodzinie. To jak wyglądała jego rola w Ferrari zostało dobrze opowiedziane w fragmentach oraz kilku relacjach, dodanie Barichello by mogło również coś wnieść, chociaż podejrzewam ze dla widza najciekawsze by było posłuchać o tym jaka była rola drugiego kierowcy w postaci Rubensa, a co by pewnie nie wpasowało się w format. Z tego samego powodu nie dziwi mnie ze pojawił się Vettel, a nie Rosberg. Jak wcześniej wspomniałem wątek z Mercedesem był ledwie poruszony, a Nico również mógł powiedzieć kilka zabawnych jednak nie pasujących do przyjętej narracji historyjek - chociażby ta z WC która była wspomniana chyba w Beyond The Grid. Co do "czarnego weekendu" na Imoli, to słusznie już kilka osób zauważyło, moim zdaniem wypadałoby z przyzwoitości wspomnieć chociaż o Rolandzie, gdyż przez media jest to często temat zapomniany ze względu na Sennę. Teraz zauważyłem ze nawet w wyszukiwarce kiedy wpiszemy jego inicjały to pojawia się wizerunek Senny. Natomiast sam wątek z Senna jak najbardziej słuszny, na Michaela miała ogromny wpływ ta rywalizacja oraz przykry jej finał. Wracając do wywiadów, jeżeli kogoś ciekawi co rywale oraz Rosberg mieli do powiedzeniu o Michaelu to na yt jest seria o tych rywalizacjach, ja szczególnie zachęcam do zapoznania się z btg z Warwickiem który przedstawia Micheala raczej z tej drugiej mniej sympatycznej strony. W każdym razie ciekawy wpis i podzieliłeś się fajnymi ciekawostkami, które nie każdy wyłapał.

Inne serie na kanale
GentlemanAdrian - > Oglądnąłem Schumachera. Widać że to produkcja Netflixa na szczęśc...
  • Odpowiedz