Wpis z mikrobloga

Mirki, cel do wiosny jest taki, by ogarnąć badania i teorię z aby na wiosnę zacząć PPL.
I tutaj mam parę pytań, prośbę o poradę.
Czy teoria online to dobra opcja? Raczej należę do tych, którzy sporo wyciągają słuchając kogoś, kto opowiada i nie wiem czy online to dobry pomysł.
Gdzie badania na południu Polski? Wiem, że jest gobll we wrocku i coś w Krakowie, ja jestem ze Śląska, więc droga ta sama.
Jakieś szkoły do polecenia lub niepolecenia? Słyszałem, że helen air jest spoko. Miałbym kawałek, ale do zrobienia. Z innych to aeroklub gliwicki i rybnicki.
Czy ma sens robić badania na drugą klasę, jeżeli rozważam możliwość dalszych szkoleń?

Z góry dzięki za jakikolwiek komentarz
#lotnictwo #ppl #samoloty
  • 13
@tomszczyk: Wszystko zależy od wykładających. Ja miałem i tak i tak - online sprawdziło się ok ponieważ wykładowcy byli świetnie przygotowani (uczyli mnie aktywni piloci z porządnym sprzętem dostarczanym przez linię). Można zadawać pytania, jak są ogarnięci technologicznie to potrafią i rysunki zasad lotu przedstawić w przemyślany sposób.
Jest sens robienia 2 klasy z dwóch przyczyn:
1. Dwójka jest na 5 lat i kosztuje 400 zł a jedynka na rok i
@tomszczyk: Problemy związane z krwią, niestety to bardzo ważne na zawodowej dlatego dostałem II a za rok mają ponownie rozpatrywać czy dostanę I.
NIe no co Ty, przecież za coś w końcu płacisz :).
@tomszczyk: teorię online widziałem jak kumpel robił i ogólnie ten cały Avioner ujdzie, chociaż dokładnie sie nie wypowiem bo sam nie korzystałem. Są i takie sesje online z wykładowcą w konkretnych datach i godzinach, ale są też takie wykładziki/prezentacje co sobie w wolnej chwili odpalasz, jak to określiłeś.

Badania, ja bym powiedział, że to zależy czy chcesz iść dalej w zawodowe lotnictwo. Chyba słabo by było gdyby po roku/dwoch szkolenia sie
  • 0
@tofifi100 dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewnie nie dla kasy, pplke chce dla siebie, a jeżeli będzie możliwość iść dalej to będę chciał iść.
A ty gdzie robiłeś ppl? I jak wyglądała twoja ścieżka (i szkoleniowa i finansowa) do momentu w którym znalazłes się za sterami liniowca i jaki to model ;)
@tomszczyk: ja to przykombinowalem mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W wielkim skrócie: zacząłem od liceum z klasą szybowcową, potem poszedłem do Chełma i chciałem sie dostać bez PPLki i niewiele mi brakło, ale to nie możliwe praktycznie. Więc zrobiłem PPLke w trakcie zimy w SmartAero w Modlinie (po taniości bo przez doświadczenie z szybowców miałem skrócony program). SmartAero tez polecam swoją drogą. Wybrałem Wawe i betonowy pas
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tomszczyk: @regis667: Lol, gdzie I kosztuje 1500 zł? Ja robię co roku w WIML w Warszawie i kosztuje co najmniej połowę mniej. Ponadto, z I dostajesz od razu II na te 5 lat. Jedynka ma też sens żeby nie było, że wydasz kupę kasy i ostatecznie nie dostaniesz I bo masz jakiś problem, o którym nie wiesz. Więc ja rozważasz iść dalej to zdecydowanie jedyneczka.
@tomszczyk: tak, FO w różowej landrynce ;)
latamy po Europie, w tej chwili od roku jestem zbazowany w Albanii bo się "zgodziłem dobrowolnie", gdybym sie nie zgodził to by mnie zwolnili ¯\_(ツ)_/¯