Wpis z mikrobloga

Mireczki, myśle nad zrobieniem sobie prezentu, zastanawiam się pomiędzy kupnem #ps4 pro, a czekaniem na ludzką cenę #ps5. Cyferki znam, ale chętnie usłyszę opinie od użytkowników, faktycznie ps5 jest o tyle lepsza od prosiaka ze warto płacić praktycznie 2x więcej, czy darować sobie i kupić czwórkę?
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@liga no nie moja wina że sony się nie stara, ja chciałem pozostać w obozie sony, a monopol xboxa byłby zły to oczywiste
  • Odpowiedz
  • 0
@Zing

microsoft w tej generacji już na tyle odjechał w przód plejke że tylko czekać na upadek sony

zaraz forza i zapowiedziane sporo, no ale konsola to nie tylko exy a we wszystkim innym xbox przoduje


Oj cumplu coś czuję u Ciebie racjonalizację zakupu motzno. MS odjechał? Z czym? Z GamePassem? Nie zaprzeczę, to fajna usługa, ale wydaje mi się że MOCNO tutaj przeceniana. Jak bym takiej potrzebował to bym sobie
  • Odpowiedz
  • 0
@greven trochę masz racji, nie najlepiej to ubrałem w słowa, i żeby nie było ja nic nie mam do gier sony bo to najlepsze gry jakie są po prostu strasznie mnie sony denerwuje swoją polityką directors cutów, płatnych updatów i kłamstwami odnośnie dat premier. Oczywiście jak już te exy powychodzą i będą super a pewnie będą to nie będę mieć problemu z zakupem ps5, po prostu jak narazie nie ma to
  • Odpowiedz
  • 0
@greven no i jeszcze jedno, skoro konsola to tylko gry to będąc szczerym na series x ograłem wiecej gier niż przez całą generację na ps4 dzięki plusom które wymieniłem pare postów wyżej. Poznałem też ogrom gier których bym nigdy nie kupił a podobały mi się bardzo np. desperados 3. Gdybym miał te wszystkie gry kupować na pleja to bym musiał nie wychodzić z pracy, zapewniam że nic sobie nie racjonalizuje, po
  • Odpowiedz
  • 1
@Zing co do ogrywania nietypowy tytułów to się zgodzę. Na GamePass (korzystam czasem na PC) ograłem bardzo fajne KatanaZero a pewnie bym nie kupił tego tytułu normalnie. No, i w AoE sobie popykałem chwilę celem wspomnien z dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i spoko, graj i daj grać innym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Zing: @greven: wiecie co, bo plejka to jest świetna konsola ale dla pewnej grupy odbiorców, ja takim jestem, bo mój komp był i jest słaby, więc na nim to jakieś strategie ogrywałem czy gwinta, a ostatnią konsolą jaką miałem był x360. Więc teraz kupując ps5 i dostając na starcie od razu 20 hitów z ps4 robi to na mnie wrażenie. Do tego ja nie bardzo mam już tyle
  • Odpowiedz
@greven @Zing nie rozumiem trochę stwierdzenia, że konsola jest DO GIER to tylko gry są ważne. Wszystko co tam wyżej kolega wymienił wpływa na granie i dzięki takim darmowym fpsboostom, HDR, vrr, quick resume itp w gry gra się mi dużo lepiej.

To też nie tak, że jak ms nie ma mocnych exów to nagle nie ma gier. Są wszystkie multiplatformy, kilka średniaków od ms (albo nawet kilka perełek jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Medonix No i ja rozumiem ten punkt widzenia, ale dla mnie logika jest nastepujaca: koniec końców jednak te wszystkie vrr'y, quick resume'y i fps boosty są do gier. Co mi z quick resume jak nie "zresume'uje" sobie gier które mnie interesuja, bo sa tylko na innej konsoli ( ͡º ͜ʖ͡º)
Xbox na pewno ma kilka perełek w bibliotece z poprzednich generacji to oczywista oczywistość. Akurat Forza to nie moja bajka, więc kupując X byłbym zmuszony czekać do 2023 (jakoś nie wierzę w punktualna premierę Starfielda, zawsze te dwa czy trzy miesiące się obsuwa) na cokolwiek, co faktycznie racjonalizowaloby mi zakup tej a nie innej konsoli.

Ewidentnie gramy w inne tytuły, bo dla mnie poza GoW wjedzie jeszcze Forbidden West, Stray, Forespoken (wiem że to pewnie timed ex, ale jednak) a poprzednie tytuły typu Ratchet, Soulsy, Returnal już ogarnę. Starfield o ile będzie warty uwagi to wjedzie raczej na PC, chyba że będzie to taki system seller że kupię X'a.
Jasne, fajnie dostać gry w abonamencie, ale dla wielu osób zakup gry na premierę kilka razy w roku to nie jest jakiś problem + wiele z tych gier trafia później do drugiego obiegu, więc w praktyce mało kto w PL płaci 380zl za grę. Zresztą umówmy się - największe premiery dla X wyjdą w 2023, a MS nie będzie (chyba, cholerna ich wie) wiecznie dokładać do interesu pod nazwą GamePass. Abonamenty nabite na kody za półdarmo się pokończą i trzeba będzie płacić te 50-60zl miesięcznie. Wtedy zakup gier które rzeczywiście Cie interesują zamiast trzymania abonamentu z setka tytułów w które i tak nie
  • Odpowiedz
@greven: ale napisałeś to "TYLKO I WYŁĄCZNIE w multioplatformy" jakby to jakaś nisza była. Ogólnie się z tobą zgadzam, bo w sumie to samo miałem na myśli, że każdy celuje w inne gry i jedna konsola jest dla jednych a druga dla innych.

To nie był "argument" ze znajomym, ja tylko zwracam uwagę na to wypominanie, słabych exów jakby tylko w to się grało. Jeżeli jesteś tym typem co ma
  • Odpowiedz
ale napisałeś to "TYLKO I WYŁĄCZNIE w multioplatformy" jakby to jakaś nisza była.

@Medonix: Nie że nisza, ale zaznaczam to aby wykluczyć całkowicie gry ekskluzywne od Sony, które no umówmy się - czy się to komuś podoba, czy nie - często są system-sellerami. Dlatego chciałem sprecyzować, że chodzi o kogoś kto ma w dupie exy Sony, tylko np. jest fanem indyków, a z tytułów AAA to grywa w multiplatformowe z kolegami.

zwracam uwagę na to wypominanie, słabych exów jakby tylko w to się grało.

Szczerze, to ja np. nie mam dużo czasu na granie, więc ograniczam się w dużej mierze do najgłośniejszych multiplatform jeżeli mają dobre oceny i do gier Sony, bo po prostu dostarczają mi największej frajdy - lubię te wysokobudżetowe open worldy typu HZD, Tsushima czy Spiderman. Także do mnie trochę pasuje to określenie, że gram prawie wyłącznie w exy. Pewnie nie jestem jedyny, ale wiem, że wiele osób gra inaczej i that's
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jakuptoziomal: mam nadzieję że nie kupisz tego PS4. Kupiłem w końcu TV z 4k i się okazało że Uncharted może wygląda ładnie, ale już nie chodzi tak płynnie. Czas tej konsoli się niestety skończył i lepiej kupić PS5/XSX.
  • Odpowiedz