Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chciałbym w niedalekiej przyszłości zakupić nowy laptop. Mój obecny po 3 latach użytkowania odmawia już posłuszeństwa. Pomyślałem sobie, że mogę wydać trochę więcej pieniędzy niż na laptop typowo "biurowo-internetowy". Budżet, jaki sobie założyłem to 5 tys. zł. Czy w tej cenie można kupić sensownego laptopa gamingowego? Obecnie gram tylko w gry typu Warframe, GTA Online, FIFA czy też Counter-Strike. Chciałbym, aby nowy laptop pozwolił cieszyć się grą online na maksymalnych ustawieniach graficznych przy jak największej liczbie FPSów. Nie znam się na konfiguracji sprzętowej więc przeszukałem trochę Internet w celu zdobycia wiedzy i na poniższej stronie są 3 propozycje w mojej kategorii cenowej. Czy są warte uwagi lub być może za cenę 5000 zł można znaleźć coś lepszego? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/jaki-laptop-gamingowy-2021r.html
#komputery #komputer #gry #elektronika #laptopy #laptop #skladamkomputer
  • 19
  • Odpowiedz
@Pabloz01: Można. Ultra-ultra detali to one nie odtworzą bo bądź co bądź to tylko 5 tysięcy złotych, a w dzisiejszych czasach (inflacja + załamanie rynku pc i wywalenie popularności laptopów w kosmos) to całe gówno, ale dostaniesz w tej cenie HP Omena bądź Lenovo Legiona z RTX 3060 - jedyne warte uwagi propozycje.
  • Odpowiedz
@XkemotX: Rozumiem, że w obecnych czasach to tylko natomiast dla mnie to aż. Mam świadomość, że to nie komputer i o ile nie będę grał na ultra detalach w najnowszych grach to powinno być przyzwoicie :)
Co do Twoich propozycji to znalazłem w moim budżecie:
https://www.ceneo.pl/77116229#tab=spec
https://www.ceneo.pl/95943447#tab=spec

Nie znam się, ale kojarze, ze chyba procesory Intela są lepsze od AMD oraz, że i7>i5 a także, że każda karta graficzna RTX jest
  • Odpowiedz
@Pabloz01:
Na lapku z RTX 3060 spokojnie pograsz na ultra detalach w 99% gier. Przed chwilą oglądałem testy na yt takiej konfiguracji.

Shadow Tomb Raider - Ultra +80 fps
Death Stranding - Ultra + 90 fps
Horizon Zero Dawn - Ultra 70 fps
RDR 2 - Ultra 54 fps
Cyberpunk Ultra 49 fps
AC Odyssey bardzo wysokie 70 fps
Wiedźmin 3 Ultra 90 fps
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pabloz01: Wszystko co wrzuciłeś to przestarzały sprzęt sprzed kilku generacji. AMD było gorsze od Intela kilka lat temu, aktualnie to są procesory które często oferują tę zbliżoną/lepszą wydajność. Nie szukaj ofert na Ceneo, zajrzyj na Peppera, kategorię "laptopy do gier", zobacz oferty które ludzie plusują i komentują
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pabloz01: Promocje pojawiają się co jakiś czas, wręcz co kilka dni, szczególnie na Legiony, dlatego bym poczekał, ale jeżeli spieszy ci się bardzo i potrzebujesz czegoś konkretnie dzisiaj/jutro no to bierz co znajdziesz, ale tylko i wyłącznie z RTXem 3060 w tym budżecie. Reszta kart to kastraty albo starsze generacje, wszystkie 20-40% mniej wydajne.
  • Odpowiedz
Niestety nie mogłem znaleźć Legiona czy Omena w moim budżecie


@Pabloz01: ciężko znaleźć, bo sprzętu obecnie brakuje na rynku, a ludzie szybko wykupują to co dobre. Zostają tylko ochłapy, których nikt nie chce :-P
  • Odpowiedz
@Pabloz01: stary ja mam acera nitro sprzed 2 lat i lecę na 1650 i gram w większość gier na detalach jakie chce, ale problem jest taki, że laptopa mi szkoda, bo się grzeje do 90 stopni. Te co wymieniłeś uciągną wszystko i to tak jeszcze z rok lub nawet dwa.
  • Odpowiedz
Te co wymieniłeś uciągną wszystko i to tak jeszcze z rok lub nawet dwa.


@Tytyka: fakt, ale jak już kupować to lepiej wybrać dobrze. Dłużej posłuży.

@Pabloz01:

Niestety nie mogłem znaleźć Legiona czy Omena w moim budżecie


@Pabloz01: ciężko znaleźć, bo sprzętu obecnie brakuje na rynku, a ludzie szybko wykupują to co dobre. Zostają tylko ochłapy, których nikt nie chce :-P

Taka specyfika handlu obecnie, że trzeba szukać w
  • Odpowiedz
@Pabloz01: Jak budżet 5K, celuj w Lenovo Legion z grafiką RTX 3060, i wyświetlaczem 144 Hz lub 165 najlepiej. Bo te ich 120 Hz mają gorszy czas reakcji, smużenie, i gorsze kolory.
  • Odpowiedz
@rukh: @majk3l:
Już wychodząc poza założony budżet 5k, jeśli będzie to warte i mój laptop poradzi sobie z większością gier przez 2-3 lata to mam jeszcze większy dylemat.
Co jest takiego super wartego w tym Legionie? Czy nie lepiej mieć ekran 144 Hz zamiast 120 Hz?

W sumie się nie znam, ale niektóre propozycje z RTX 3060 mają procki i5 zamiast i7, albo Ryzeny. To który w końcu jest z
  • Odpowiedz
@Pabloz01: Odpowiem tylko na pytanie "co jest super w Legionie" - najlepsze chłodzenie w klasie, ekrany 144/165hz ze 100% palety srgb i świetnym kontrastem, wzorowa budowa i jej spasowanie (mimo że to plastik, ale dobry plastik)
  • Odpowiedz
  • 1
@Pabloz01 wybór dobry (bo 11370 jest słaby), ale zaczekaj na jakąś promocję. To powinno być w granicach 5k równo. No 5.5k w obecnych czasach.
  • Odpowiedz