Wpis z mikrobloga

Eh, wkurza mnie ten chaos wstecznej kompatybilności na #ps5
Nie mogę znaleźć konkretnych informacji, więc znowu pytami na mirko.
Jako kolejną gierkę chcę ograć Marvel Spider Man na pleju 5 (nie miles morales). Czy jak kupię na płycie wersję na #ps4 to będę musiał coś zapłacić za upgrade do wersji z PS5? Jeśli tak, to co zaoferuje mi wersja z ps4 jeśli nie zechce dopłącić? Będzie 60fps? Będzie dostępny ten tryb z 60fps,Ray tracingiem ale niższą rozdzielczością?
  • 9
  • Odpowiedz
@duzeelobenc: Gra na ps4 = gra na PS4
Gra na PS5 = gra na PS5
Jeśli kupisz w sklepie ps store gierkę ktora uwzglednia wersje PS4 i PS5, do biblioteki zostana doadne obie, poniewaz PS5 ma dwie osobne biblioteki, z PS4 i z PS5.

W 95% przypadkow gry dzialaja na PS5 tak jak na PS4, chyba, ze otrzymały patch ktory odblokowuje je na PS5.
Np God of War, ghost of tsushima
  • Odpowiedz
@ratollo: tłumaczyłem na tagu juz 20 razy bo sam sie na tym przejechalem. spiderman na ps4 to wersja ps4 bez żadnej możliwości ulepszenia.
na nową wersje są dwie opcje: spiderman miles morales ultimate, który ma płyte moralesa i kod na pierwszą część remastered lub sam morales i w jego menu zakupić remastera za 90zł jakoś.
odświeżonego pająka nie da sie zakupić w store ani przez wersje na ps4

edit: w wersji
  • Odpowiedz
@ratollo przywyknij do tego chaosu bo przy aktualizacjach do ps5 nie ma jednego rozwiązania co gra to inaczej.

Przy Spidermanie jest tak jak napisał @wojtas6506, wersja z ps4 nie ma żadnej możliwości upgrejdu.

Edit: w wersji PS4 jeszcze twarz głównego bohatera jest inna xD, moim zdaniem lepsza, nie wiem po co zmieniali.
  • Odpowiedz
@wojtas6506: okej, czyli kupuje używanego miles morales ps5 bez "ultimate" na olx i dopiero wtedy pojawi mi się opcja w PS Store na zakup tego poprzedniego spider mana w wersji remastered, ta?:D
  • Odpowiedz