Wpis z mikrobloga

Dzień dobry! Przygotowaliśmy kolejny czeski artykuł: Lednice - niesamowity pałac 3 godziny od granicy z Polską.

W artykule oprócz pałacu (który wraz z pałacowym parkiem w stylu angielskim jest naprawdę wspaniałą i mocną atrakcją) znajdziecie informacje dotyczące obszaru kulturowego Lednice-Valtice, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Szczególnie polecam Wam tamtejsze winnice. Wyobraźcie sobie, że rozkładacie się na leżaku i degustujecie świetne lokalne wino, spoglądając na uprawy winorośli, super sprawa.

Warto też zejść do Valtickich Podziemi - do labiryntu połączonych ze sobą podziemnych korytarzy (w sumie z 700 m). Możecie kupić sobie lokalne wino do degustacji i bez przewodnika chodzić sobie po podziemnych piwniczkach z winem i znaleźć gdzieś tam sobie spokojny zakamarek, w którym możecie sobie siedzieć.

Miłego czytania i oglądania, mam nadzieję, że zachęcę Was też do odwiedzenia tych rejonów, bo naprawdę warto :D

_____________________
Wołam osoby z listy podróżniczej. Jeśli chcesz zostać dopisany do listy lub zostać z niej wypisany, to zaplusuj odpowiedni komentarz.

#roadtripbus - tag o podróżach do obserwowania albo czarnolistowania
kania-19 - Dzień dobry! Przygotowaliśmy kolejny czeski artykuł: Lednice - niesamowity...

źródło: comment_1631517987fzxNZKPAjnirLHOABN4RIM.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AgneloMirande: Byłem w ten weekend na campingu w Mikulovie (2 nocki w chatkach). Machnąłem pani w recepcji testem po niemiecku i bez głębszego zerkania powiedziała OK. Co ciekawe testy PCR miały być nie starsze niż 7 dni a antygeny 72h. W razie czego mieli testy antygenowe 'zdarma' i rodzinka przede mną robiła na poczekaniu.
Raz okazany test wystarczył na pobyt i wejście do wszystkich obiektów. Nikt na terenie campingu nie
  • Odpowiedz
@AgneloMirande: Tak naprawdę to zależy od obiektu. W Niemczech nigdzie nikt nic nie wołał, w Czechach tylko w jednym hotelu spisywali dane. Ważne - spędzając noc w Czechach teoretycznie powinieneś się zarejestrować na ich śmiesznej stronce i wydrukować potwierdzenie. W Niemczech nie ma takiego obowiązku. A generalnie to polecam śledzić instrukcje na stronkach rządowych.
  • Odpowiedz
@kania-19: że też masz cierpliwość do tego portalu... Wojtek już chyba dał za wygraną. A może jesteście w stanie coś poradzić na ten problem? Gdzie teraz można tworzyć fajną społeczność ludzi ciekawych świata? Bo raczej nie tutaj.
  • Odpowiedz
@majorponury: No nie dzieje się tutaj dobrze, ale ja teraz będę wrzucała podróżnicze treści ze względu na spoko Mirków i Mirabelki i resztki nadziei dla tego portalu, ale z myślą, że jak już mi się skończy cierpliwość to trudno, spadam z tej łajby. Wydaje mi się, że całkiem spoko się mają grupy na Fb, czasem też tam jakieś chamstwo wchodzi, ale w porównaniu do wypoku to to jest niebo a
  • Odpowiedz