Wpis z mikrobloga

Niedzielny incydent pomiędzy dwoma predentami do tytułu pokazał jak bardzo #!$%@? jest FIA i nie mam tu na myśli kary dla verstappena tylko sam werdykt, w którym w wolnym tłumaczeniu napisali :

manewr został wykonany przez bolid nr 33 za późno aby mieć prawo do miejsca


No #!$%@? trzymajcie mnie bolid nie ma prawa wyprzedzać w zakręcie. Manewry wyprzedzania tylko na prostej z DRS i musi zostać zakończony przed rozpoczęciem procedury hamowania niedługo tak będzie wyglądać f1. Nie chodzi mi nawet o niewinność maxa bo mogli napisać, że przeliczył się najechał na krawężnik i wyeliminował rywala z wyścigu.

Zmiany od przyszłego roku mają wpłynąć na poprawę ścigania ale to chyba niewiele się zmieni skoro przepisy nie pozwalają się ścigać. Według tego co napisali to w tym manewrze winnym jest albon bo przed Hamiltonem znalazł się dopiero na wyjeździe z zakrętu.

https://youtu.be/EHBgQw5OecA

Zapraszam do dyskusji oczywiście
#f1
  • 17
@JestemStudentemPrawa: źle interpretujesz moim zdaniem, ja to rozumiem tak, że nie mówią, że nie mógł wyprzedzać, tylko w momencie gdy doszło do kolizji, to wina leży po jego stronie, bo nie miał miejsca na manerw, zaryzykował i się #!$%@?.

Typowa sytuacja, nie miał track position, doszło do kolizji, wina jest po jego stronie, nie chodzi o sam fakt, że wyprzedzał w zakręcie, bo to jest dozwolone. Jednak kierowca który jest z
@JestemStudentemPrawa: > No #!$%@? trzymajcie mnie bolid nie ma prawa wyprzedzać w zakręcie.

opie ale to nie znaczy, że nie ma prawa wyprzedzać ale że Lewis nie ma obowiązku mu zostawiać przestrzeni i że Lewis może sobie jechać optymalną linią wyścigową na luzaku.

Max uważał, że mu się to miejsce należało, stewardzi uznali że nie, bo Lewis jest na tyle z przodu że ma prawo wybrać taką linie jaka mu się
@Brzychczy: Ale o czym wy gadacie w ogóle? Cała ta sytuacja zaczynała się od złamania regulaminu przez Hamiltona, który wyleciał z PITu i gwałtownie wjechał przed Verstappena. To jest traktowane jak obrona, bo to nie była linia wyścigowa Hamiltona opuszczającego PIT... i już za to Hamilton powinien trafić pod uwagę sędziów, bo nie wolno wykonywać bloku w strefie hamowania a on tam prawie na trawę zepchnął Verstappena.

Lewis nie ma obowiązku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fordern: od wykonania bloku obronnego w strefie hamowania. Zobacz sobie onboard Verstappena i co zrobił Hamilton po wyjeździe z pitu.