Wpis z mikrobloga

Znaki drogowe w Polsce to patologia, odcinek 2488.

Załóżmy, ze jadę pojazdem o masie 15T. W jaki sposób mam przeczytać ten znak, wyjeżdżając ze skrzyżowania z prędkością 40 km/h, kiedy literki na nim są wielkości około 1cm a ściana tekstu zawiera kilkadziesiąt słów? XD Najlepsze, ze tam jest jakaś rozpiska godzin w których można wjechać a w których nie można wjechać, ja przechodząc pieszo nie byłem w stanie tego odczytać xD

No ale dobra załóżmy, że jestem nadczłowiekiem i udało mi się odczytać, że w godzinie w której jadę zakaz obowiązuje, w jaki sposób mam wycofać swój 15 tonowy pojazd jak już wjechałem w zjazd na skrzyżowaniu? XD
link do miejsca
https://goo.gl/maps/uY4VYarPdLzAAj1EA

#znakidrogowe #znakidrogoweboners #prawojazdy #prawodrogowe
L.....t - Znaki drogowe w Polsce to patologia, odcinek 2488.

Załóżmy, ze jadę poja...

źródło: comment_16314531138eScfB5cuvFAT1iWyPejZy.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Znaki w Polsce mają jakiś tam sens, ale reguły ich stosowania są bez sensu.
Dlaczego? Bo wszystko musi być oznaczone.
Czy to ma sens? Pewnie, że ma. Jak coś jest oznaczone np. drogą jednokierunkową, przejściem dla pieszych czy parkingiem patnym, to ten odcinek jest drogą kierunkową, przejściem dla pieszych, albo parkingiem płatnym.

Problem w tym, że takich miejsc jest po prostu za dużo. W dodatku każde te miejsca
niochland - @LuxEtClamabunt: Znaki w Polsce mają jakiś tam sens, ale reguły ich stoso...

źródło: comment_163145363058I3TwbJJeXgULNNEPoN8F.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: Np. zwracając na niego uwagę 200m wcześniej, przed zakrętem.


@settembrini777: nawet nie o samo ograniczenie w tym przypadku chodzi a o milion warunków i wyłączeń których nie da się odczytać ale nie będzie to przeszkadzało policji później dać ci mandat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@niochland: ja tam uważam, że powinno być więcej znaków poziomych. Np. zamiast 2 znaków - parking płaty początek i parking płatny koniec, namalować po prostu linie do parkowania i literkę P na środku. Albo jak za granicą bodajże w londynie lub gdzieś w hiszpanii widziałem taki patent - jeden kolor linii to parking płatny a jakiś inny kolor to parking darmowy.

Co dalej - zlikwidować takie znaki jak A-18b które niewiele
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: niezły bezmózg to wymyślał, nawet przy 10 na godzine nie jest się w stanie tego przeczytać... Powinno być tak że jak ktoś wjedzie o złej godzinie bo nie było czytelne to nie dostanie kary kierowca tylko drogowcy instalując za długi tekst i małymi literkami. Powinna być krótka tabliczka napisana wielkimi literami. To mam by nie łamać przepisów się zatrzymać i zatamować ruch drogowy, i narazić na to, że z tyłu
  • Odpowiedz