Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jestem_Tutaj: interwencja była po zamachu.
Bin Laden mówił w tv że to początek walki o wolność. Od tego zamachu w sumie się zaczęła rozpierducha w Afganistanie i druga wojna w zatoce perskiej. USA ślicznie wykorzystały sytuację żeby poprawić swoją pozycję w regionie.
wszystko zaczęło się tak naprawdę w 1979 od Związku Radzieckiego w Afganistanie


@xydeN-: No cos w tym jest.

Wtedy mudzahedini (wspomagani przez hamerykancow) wywalili ruskich.

Niestety zaczeli dewastowac kraj. Kazdy chcial cos dla siebie. Wojny domowe, egzekucje itp. I ludnosc sie fkurfila i powstali talibowie.
Powstanie bylo na tyle udane ze wypierdielili mudzahedinow w gory i utworzyli rzad. I ieli swoje panstwo.

Wtey pojawil sie bin laden (ktory pogryzl sie z
@Jestem_Tutaj: @gorzki99: Polecam ten serial Netflixa
Wszystko opisane od początku od 1979 do wycofania się wojsk amerykańskich w tym roku
Wypowiadają się zarówno naoczni świadkowie zamachów,byli politycy Afganistanu,Iranu itd,osoby z opozycji przeciw Al-kaidzie,jest tez o Bin Ladenie i jego współpracownikach oraz byli politycy z rządu Busha itd itd dużo dużo osób i jest to w dobry i ciekawy sposób opowiedziane od tego 1979 roku i o samych zamachach tez
Polecam
xydeN- - @Jestem_Tutaj: @gorzki99: Polecam ten serial Netflixa 
Wszystko opisane od ...

źródło: comment_1631393255DgrKUJRg7D6o5O3elsGsBy.jpg

Pobierz
@gorzki99: zaskoczę cię bo z mojego punktu widzenia nie jest przychylny Ameryce i przedstawia nieudolność i głupotę decyzji Busha i jego rzadu oraz złe decyzje Obamy w związku z wojnami w Afganistanie i Iraku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bobikufel: @gorzki99: @MojWlasciciel: Ataki na WTC były odpowiedzią na masakrę obozu, w którym miał się ukrywać OBL. Jakoś w 1999 to było, zginęły dzieci między innymi. Wcześniej OBL niby podczas rozmowy z towarzyszami miał odrzucać opcję samolotową realizowaną na terenie USA.
@xydeN-: No to mnie nie zaskoczyles. Przychylni usa sa zbrodniarze wojenni czyli mudzahedini. Talibowie maja gdzies usa. Oni chca ze zyc w swoim kraju. I datego powstali przeciwko mudzahedinom wspiweranym przez usa
@gorzki99: serio warto to obejrzeć do końca nawet jak w połowie ci się nie spodoba
To się w głowie nie mieści ile miliardów Amerykanie zmarnowali w Afganistanie np na ich wojsko. Totalny kretynizm i mówią otwarcie na co i ile zmarnowali dolarów
Mi się wydaje,że ładnie jadą po Ameryce i ich debilnych decyzjach jakie podjęli w związku z Afganistanem i Irakiem…
To się w głowie nie mieści ile miliardów Amerykanie zmarnowali w Afganistanie np na ich wojsko. Totalny kretynizm i mówią otwarcie na co i ile zmarnowali dolarów


@xydeN-: Ogladanie dla samego faktu ze "ltos po kims jedzie" mnie nie pociaga. Ale moze sie skusze i zobacze co tam "madrego maja do powiedzenia.

Co do zmarnowania kasy. Ich kasa ich marnowanie. Oczywiscie ze mogli wydac na "chore dzieci" albo wiecej socjali a
@dertom: > nie wszystkim Saudyjczykom spodobała się obecność wojsk USA na ziemi Mahometa przed rozpoczęciem wojny w zatoce 1991
Prosze nie szkalowac sojusznika USA ( ͡° ͜ʖ ͡°)