Wpis z mikrobloga

Niczym tak nie gardzę w lewactwie, jak ich obłudy i zgrywania debila, gdy przychodzi pora do przyznania się do ich forsowanej propagandy w mediach takich jak gry czy filmy. Najnowszy przykład to fikoły przy wrzuceniu murzyna do nordyckiej mitologii w God of War i przekonywanie, że hehe przecież to zupełnie to samo, co inne nierealistyczne rzeczy w grze.
Ja mam tylko pytanie, skoro kolor skóry nie oznacza zupełnie nic, to dlaczego w 99% przypadków to kanoncznie postacie o białym kolorze skóry zamieniane są w murzynów, a nigdy nie dzieję się to w zupełnie inną stronę? Czyżby jednak stała za tym propaganda polityczna? Dlaczego przywłaszczanie kulturowe działa tylko w jedną stronę? Zrobienie przez zachodnie studie gdy o samurajach to przywłaszczenie kulturowe i kolejny przykład używania białych przywilejów, ale #!$%@? wszędzie murzynów nawet do settingu, gdzie nie pasują zupełnie to kompletnie przypadkowy zabieg artystyczny i ubogacanie zbyt białych wierzeń?
No i od razu zagrywanie karty rasizmu. Jeśli uważasz, że przedstawienie nordyckiej bogini jako afrykańskiej dziewczynki jest debilnym zabiegiem, który od razu kłuje w oczy to jest podłym RASISTĄ.
#bekazlewactwa #netflix #gry #ps4 #ps5
Kosmox30 - Niczym tak nie gardzę w lewactwie, jak ich obłudy i zgrywania debila, gdy ...

źródło: comment_16313698452KRAZYs1uqiv28KsbO9gj7.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosmox30: nie jestem lewakiem, ale dzieje się to w drugą stronę i to baaaaaardzo często, tylko nie jest to o mega znanych postaciach. Przykładem niech będzie film "21" gdzie główny bohater z azjaty zrobił się magiczne typowym białym Amerykaninem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kosmox30: lewactwo tak motzno w dwójmyślenie gdy o to chodzi. Niemal zawsze używają argumentu, że kolor skóry postaci nie ma znaczenia dla fabuły. Tylko, że jeśli nie ma to czemu tak się tasują gdy zachodzi zmiana postaci białej na kolorowego aktora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
dlaczego w 99% przypadków to kanoncznie postacie o białym kolorze skóry zamieniane są w murzynów, a nigdy nie dzieję się to w zupełnie inną stronę?
@Kosmox30: ponieważ w drugą stronę to już jest "whitewashing" (tak, wymyślili na to określenie żeby stygmatyzować to zjawisko) i krzywdzenie biednych czarnych i rasizm
  • Odpowiedz