Wpis z mikrobloga

@krzywy_kanister:
preorder tam gdzie nie ma jeszcze "pełnej usługi", w reszcie normalnie tak jak mówi treść mejla którą wkleiłlem:
"Starlink jest już dostępny w Polsce w ograniczonej ilości!

Użytkownicy mogą spodziewać się, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy prędkość przesyłu danych będzie się wahać od 50 Mb/s do 150 Mb/s, ponieważ udoskonalamy system Starlink. Wystąpią również krótkie okresy całkowitego braku połączenia.

W miarę jak będziemy wysyłać więcej satelitów, instalować więcej stacji
  • Odpowiedz
No patrz niech sie wszyscy wynosza z gorskich chatek, wiosek, jakichs malych miejscowosci zwlaszcza na ich ksraju.


@krzywy_kanister: powodzenia z internetem satelitarnym w górskiej chatce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że to chatka na szczycie ale wtedy i z siecią komórkową nie będzie problemu.
Na wioskach też jest net, a jeśli nie ma to lepiej dla własnego dobra i rozwoju się wyprowadzić bo w Polsce to musi
  • Odpowiedz
@Wu70: Na wioskach tez jest net dobry jestes, o czym ty mowisz, wioskach przy duzych miastach w poludniowej Polsce? Czasem jest net 10mbs, jakas radiowka albo neostrada, czasem nie ma nic, ani internetu ani zasiegu komorkowego. W Polsce mamy 1 jak nie ma 2 miliony adresow z łączami ktore opisalem lub gorszymi czy ich brakiem a ten mowi o kompletnej dziurze gdy czesto budynki w miastach wojewodzkich maja Neostrade albo totalny
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: nieźle odleciałeś, zwłaszcza z tymi budynkami jednorodzinnymi w miastach wojewodzkich ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polska ma doskonały internet, większość (>70%) gospodarstw które go nie ma po prostu nie ma takiej potrzeby.

Na pewno się znajdzie ktoś komu się przyda ale u nas to szczątki, dlatego na tagu jak ktoś się chwali starlinkiem to mieszka gdzieś w dziurze w UK albo australii a nie w polskim miescie
  • Odpowiedz
@Wu70: Raczej sam odlatujesz, doskonaly internet gdy ja pisze o 2 milionach, widac patrzysz z swojej ograniczonej perspektywy. Ja od 10 lat mieszkajac w miescie gminym mam dostep tylko do radiowki 10 mbs albo LTE, nie mozna nawet zamowic Neostrady. Pomysl troche skad sie biore te 2 miliony mieszkan bez szybkich laczy, jaka to jest ilosc na tle 14 milionow wszystkich adresow w Polsce.

Jeszcze te twoje gadanie o wyprowadzeniu czyli
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: sorry ale wypisujesz same brednie. Spośród gospodarstw z dostępem do sieci 99.1% to łącza szerokopasmowe, więc te 2mln to niezły odlot.

Jeszcze te twoje gadanie o wyprowadzeniu czyli co ktos ma sprzedac mieszkanie w miescie skoro ma tylko Neostrade?


@krzywy_kanister: to pokaż mi lokalizację tego mieszkania w mieście które nie ma dostępu do sieci komórkowej. No czekam bo zaczynasz rozmawiać sam ze sobą tak odleciałeś.

Czekam też na listę
  • Odpowiedz
@Wu70: Czy ty sobie zartujesz, jakie 99.1 to łącza szerokopasmowe? Czy ty wliczasz w to zasieg komorkowy? Sama Neostrada czy inne łącza po kablu telefonicznym to jakies 11 milionow (co jest juz liczba nierealna skoro w mojej okolicy Orange zglasza kilkadziesiat budynkow w zasiegu Neostrady ktorym odmawia podlaczenia)? Wiesz co w teorii 1 czy 10 mbs to tez jest łącze szerokopasmowe, UKE jako biale plamy oznacza adresy bez dostepu internetu stacjonarnego
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister: 99.1% to łącza szerokopasmowe - dane GUS a nie czyjaś ograniczona perspektywa czy jakieś wyliczanie firm.

Nie wiem co jest złego w tej neostradzie bo zacząłeś od górskich chatek i brak zasięgu komórkowego a rozmawiamy o neostradzie, to w końcu tego starlinka będą zamawiać tam gdzie nie ma zasięgu w górskich chatkach czy zamiast neostrady w miastach?
  • Odpowiedz
@Wu70: Kiepski troll w takim razie, podaje Ci dane z UKE zbierajace dane od operatow, wykonujace kontrole, cytaty ministra cyfryzacji ktorym wprost. Nie odpowiedziales szerokopasmowy czyli jaki? Trollowanie trzymajac sie mapek zasiegu komorkowego operatorow (ktory jest internetem mobilnym a nie szerokopasmowym) czy neostrady ktora niby jest a Orange odmawia instalacji :).
  • Odpowiedz