Wpis z mikrobloga

Mirki, kto w sytuacji ze zdjęcia ma pierwszeństwo, samochód osobowy zawracający czy tramwaj? Prawo jazdy wygrałem w chipsach i twierdzę że osobówka, ale nie widziałem jeszcze ani jednego który by tak jechał.

#prawojazdy #ruchdrogowy #pytaniedoeksperta #wroclaw
soser - Mirki, kto w sytuacji ze zdjęcia ma pierwszeństwo, samochód osobowy zawracają...

źródło: comment_1631266896sMu3JBvsubWtrGEo3mjJJY.jpg

Pobierz

Kto ma pierwszeństwo

  • Samochód osobowy 5.3% (91)
  • Tramwaj 94.7% (1612)

Oddanych głosów: 1703

  • 57
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zdjeciegipsu: Nieprawda, te ich to tylko rozszerzenie, obowiązują je zwykle znaki też ale muszą wziąć pod uwagę że są tramwajem i wtedy inaczej się niektóre interpretuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@niko444: nigdy nie spotkałem się z taką sytuacją, żeby mieć takie pierwszeństwo przed tramwajem. Tramwaje i autobusy są niejako pojazdami uprzywilejowanymi przecież.
  • Odpowiedz
@zdjeciegipsu: Jak na drodze masz znak pierwszeństwo przejazdu a tramwaj na drodze z ustąp pierwszeństwa to ty masz pierwszeństwo, tramwaj ma tylko dodatkowe pierwszeństwo jak macie ten sam poziom pierwszenstwa czyli skrzyzowanie rownorzedne albo oboje ustap pierwzenstwa albo oboje pierwszeństwo albo oboje zielone
  • Odpowiedz
@soser patrze na znaki, myśle - osobówka ma pierwszeństwo. No i kliknąłem tramwaj XD mogłeś sie nie przyznawać że z cziperków prawko, dobrze mówiłeś. No ale to jest Wrocław i życie weryfikuje, każdy sie boi #!$%@? nafuranemu motorniczemu pod koła ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@soser: Jeśli ty i tramwaj maci taki sam "stopień" pierwszeństwa, to tramwaj ma zawsze pierwszeństwo. Nie ma tutaj znaczenia czy ktoś skręca w lewo czy prawo.
  • Odpowiedz
@zdjeciegipsu: Nigdy nie widziałeś ronda z tramwajem? Tam też są znaki ustąp osobno dla tramwajów. Poza tym, chociażby w centrum Krakowa tramwaje często wyjeżdżają z drogi podporządkowanej i, uwaga, nie mają wtedy pierwszeństwa.
Informację odnośnie autobusu ciężko skomentować, bo to jest po prostu nieprawda XD Jeśli ktoś przepuszcza autobus na skrzyżowaniu to robi to z uprzejmości, nie dlatego że musi. Przepis o wpuszczaniu autobusów obowiązuje tylko w terenie zabudowanym i
  • Odpowiedz