Wpis z mikrobloga

Chcę się na poważnie wziąć za metalowe nogi do stołów i elementy meblarskie wnętrz typu półki etc. Mam już kupione farby w kolorach:

-czarny półmat gładki (ral9005)
-czarny mat drobna struktura (ral9005)
-biały połysk gładki (ral9016)

I teraz tak - powyższe to taki standard, ale chciałbym mieć coś więcej. Myślę o rozszerzeniu palety o:

-złoty (gładki, w połysku, ale nie jakimś bardzo wysokim)
-srebrny (ogólnie symbol srebrnego to RAL9006, ale myślę o czymś z efektami perły/drobinkami brokatu etc, połysk analogicznie do złotego)
-biały w drobnej strukturze, półmacie/macie z efektem perły (cała noga jest względnie matowa, ale drobinki brokatu połyskują)
-efekt chromu (o ile uda mi się dostać farbę proszkową z takim efektem w sensownych pieniądzach
-antracyt/grafit w jakimś fajnym efekcie perły

Myślę jeszcze o:

-RAL 4010 różowy (mam taki na firmie i w sumie może ktoś kupi w takim kolorze do pokoju dla dziewczynki),
-RAL 3020 czerwony (analogicznie jak wyżej do pokoju dla chłopca, albo do jakiegoś mega wyrazistego wnętrza)
-Coś pastelowego, tj, jakiś przygaszony różowy, miętowy, etc. - ogólnie takie kolory są modne, a elementów mebli nigdy nie widziałem, jako,że moja produkcja będzie bardzo elastyczna (plan jest taki, że robię paletę elementów surowych i maluję na kolor jaki wybiera klient), to nie ryzykuję tym, że pomaluję x elementów na dany kolor i później będę w ciemnej dupie.

Moje pytanie brzmi następująco - czy taka paleta kolorów będzie git? Czy nie pominąłem czegoś, co jest względnie popularne/poszukiwane? Czy kolory z działu do przemyślenia mają prawo się przyjąć, czy będzie to zbyt niszowe? Z góry dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi.

#design #meble #pracbaza #architektura #wnetrza