Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd taki ból d--y o przebranżawiających się do IT? Czyżby programiści15k bali się konkurencji i nowych zdolnych ludzi? Trochę bucowatość przemawia w postach gdzie ktoś pyta o porady związane z początkami w programowaniu. Tak jakbyście chcieli te branże zagarnąć tylko dla siebie i nikogo nie wpuszczać, a za chwile to wy możecie zostać bez pracy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6139f91f9e223f000b16f2ce
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: Zabrzmiało groźnie. Teraz to się zacząłem bać o me zatrudnienie. Ledwo po południu a już człowiekowi ciśnienie podnoszą.

Trochę bucowatość przemawia w postach gdzie ktoś pyta o porady związane z początkami w programowaniu.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, iż może być to związane z faktem, że takich pytań pada kilka dziennie od kilku lat.
Także temat do zamknięcia, polecam użyć opcji "szukaj".
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyżby op nie mógł znaleźć pracy po bootcampie? Nikt kogo z nam (a jestem z branży) nie boli rectum o przebranżawiających się, tacy ludzie nas najczęściej bawią, ponieważ:
a) usłyszeli, że jest duży hajs
b) ktoś im wmówił, że do bycia programistą a nie małpą nawalającą layouty nie trzeba znać algorytmiki, logiki
c) 90% z tych ludzi próbuje robić z programowania styl życia
d) mają oczekiwania finansowe tak odklejone od swoich umiejętności jak nasz finansowy potter jest odklejony od rzeczywistości
LeniwiecPracoholik - @AnonimoweMirkoWyznania: ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyżby op nie mógł znaleźć ...

źródło: comment_1631190713oscUhNEv2PtBbohBdQNUuh.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania : Niektóre faktycznie są bucowate, ale fakt jest taki, że poziom ludzi po bootcampach/przebranżowieniu jest niski. Oprócz osób "perełek" reszta odznacza się dużym brakiem samodzielności, zaparcia, wiedzy ogólnej o IT, już nie mówiąc o w kółko pojawiających się pytaniach jak zacząć. Materiału z odpowiedziami jest pełno i pokazuje to tylko brak jednej z podstawowych umiejętności w tej branży: "googlowania".
  • Odpowiedz
Skąd taki ból d--y o przebranżawiających się do IT?


@AnonimoweMirkoWyznania: myślę, że zepsuli trochę rynek studentom, póki część osób chce się przekwalifikować to OK, ale jak przychodzi po 200-300 CV, z czego 99% jedyne co zrobiło to przepisało projekt TODO list, to się śmietnik zaczął robić i nikt już nie chce zatrudniać młodych
  • Odpowiedz
Przebranżowić łatwo powiedzieć. 99% osób się porostu nie nadaje. Do IT nie idzie się za kasą a po to się człowiek chce przebranżowić tylko za pasją. Jak ktoś nie miał pasji wiele lat temu to chuaja mu się uda.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Doswiadczeni programisci nie maja sie czego obawiac, bo taka osoba nigdy ich nie wygryzie, chyba ze od 10 lat siedza w tej samej firmie i sie nie ucza niczego nowego. Ludzie ida do programowania dla hajsu nie majac pojecia o komputerach i fundamenaliach. Wspolpraca z takimi osobami to nierzadko meczace doswiadczenie.
  • Odpowiedz
Nie widzę bólu d--y. Natomiast w zeszłym roku musiałem dać znać hr'om żeby nie przesyłali mi ludzi nie po studiach bo w końcu chce kogoś zatrudnić a nie tylko rekrutować. Więc w moim korpo jest ban, przynajmniej w części projektów.
  • Odpowiedz
SystematycznyKalafior: Ludzie nie mają za grosz poczucia jakiegoś minimalnego zdrowego rozsądku. Każdy nagle chce się przebrwnżawiać, bo ktoś wmówił, że dany zawód jest wspaniały i w ogóle miliony monet na wczoraj. Sytuacja identyczna jak w przypadku nielegalnych imigrantów, którym również ktoś wmówił, że wszyscy powitają ich w Europie jak królów a hajs będzie sypał się z nieba.

Chciwość, głupota, wyobrażenie o nierealnych marzeniach, łatwowierność - tak można podsumować cyrk w IT.
  • Odpowiedz
BogatyKonserwator: @dexter-morgan

Przebranżowić łatwo powiedzieć. 99% osób się porostu nie nadaje. Do IT nie idzie się za kasą a po to się człowiek chce przebranżowić tylko za pasją. Jak ktoś nie miał pasji wiele lat temu to chuaja mu się uda.

Sranie w banie. IT to taka sama branża jak kazda inna - masz umiec zrobić ciag czynnosci X, żeby rozwiazac problem Y. Nie potrzeba do tego zadnej "pasji". Klienta nie obchodzi pasja programisty, PMa tez nie. Udawanie ze w tej branzy nie chodzi o czysty biznes i $$$ to jest zaklinanie
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mnie to irytuje, bo mam technikum, studia, kursy, w wolnym czasie się doszkalam, a non stop jacyś ludzie pytają ‚jestem księgową/tynkarzem/murarzem, jak się przebranżowić”. No nie wiem, było myśleć wcześniej albo teraz ciężko pracujcie. Poza tym IT jest bardzo szeroką dziedzina, zaliczają się zarówno programiści, jak i serwisanci osprzętu komputerowego. Już nawet skupiając się na samych językach, jest ich bardzo dużo i mają różną estetykę, różne przeznaczenie. To tak
  • Odpowiedz