Wpis z mikrobloga

No dzień dobry. Pamiętacie te rozmowy, że Chorwacja ładna ale cholernie droga? Spoko, nie martwcie się. Dzięki naszej inflacji nadal jest droga, ale już w niektórych miejscach tańsza niż u nas. Co jeszcze trzy lata temu było praktycznie nieosiągalne. Kaufland? Większość cen na takim samym poziomie jak u nas, niektóre drożej, niektóre taniej. Restauracje? Jeśli oddalisz się 300m od Adriatyku, to takie jak ma fotce. Paliwo? No tu około 40gr drożej na litrze.
Śmiało można jechać na wakacje, we wrześniu już mniej naszych rodaków co można uznać za plus
#chorwacja #inflacja #heheszki #wakacje
RwandyjskiFront - No dzień dobry. Pamiętacie te rozmowy, że Chorwacja ładna ale chole...

źródło: comment_1631174125h9HSq3KLF5xikizWt1Ctod.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@rafmen u nas niech prowadzą, będzie jeszcze jeden powód, żeby #!$%@?ć na zachód, bo za 300 euro wypłaty będziesz farbę zlizywać ze znaków drogowych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: ciekawe. Robiłem w tym roku zakupy w Konzumach, Lidlach, Kaflandach, Sparach, Studenacach (takie nasze Żabki) i raz w Tommy. Wszędzie drożej niż u nas. Te same produkty drożej od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych porównując do polskiego Lidla czy Aucha. Ceny w Cro w tym roku też poszły w górę. Porównywałem paragony, bo miałem z tamtego roku.

Co do restauracji, to akurat tutaj jest faktycznie dużo lepiej. Cała rodzina
  • Odpowiedz
@jestemjakijestem1212: no ja robię zakupy tylko w Kaufie, właśnie ze względu na to że jest po prostu tanio. Konzum czy chorwacka żabka to przesada, its over dla biedaka polskiego to fakt. Wiadomo, że są produkty droższe niż w pl ale są i tansze. Średnia na podobnym poziomie, co jeszcze kilka lat temu było nieosiągalne. Piekarnie, cukiernie, kawiarnie tutaj jest duuuzo taniej niż w PL (biorąc pod uwagę jakość produktów)
  • Odpowiedz